Dwugłos insp. Węgrzyna i dra Górnego na temat upadku Rzymu w ramach dwudniowego cyklu prelekcji i dyskusji, Poznań 8 i 9 kwietnia

Salvete!
Korporacja Akademicka Baltia i Poznański Oddział Narodowej Akademii Informacyjnej zapraszają na dwudniowy cykl prelekcji i dyskusji, który odbędzie się w dniach 8 i 9 kwietnia AD 2017 na kwaterze przy Alejach Marcinkowskiego 20a (kamienica na tyłach Pałacu Anderschów, zejście schodkami w dół) w Poznaniu. Początek w sobotę o 14.00, kontynuacja dnia następnego od godz. 11.00. W sobotę niżej podpisany zaprezentuje cybernetyczną teorię decyzji (stanowi ona autorskie udoskonalenie teorii najwybitniejszego polskiego cybernetyka – prof. Mariana Mazura). Następnie jeden z seminarzystów NAI zaprezentuje psychologiczne koncepcje decyzji, a po tym insp. Maciej Węgrzyn podsumuje różnice między podejściem cybernetycznym a psychologicznym.

W Dzień Pański 9 kwietnia odbędzie się dwugłos insp. Węgrzyna i niżej podpisanego na temat upadku Rzymu w ujęciu cybernetycznym. 21 kwietnia przypada MMDCCLXX rocznica założenia Rzymu. Od 10 lat K! Baltia organizuje w okolicach 21 IV spotkania tematycznie nawiązujące do antycznej Romy i Cywilizacji Łacińskiej. Tym razem insp. Węgrzyn przedstawi Rzym, na tle jego upadku, jako system i jako nadsystem w ujęciu cybernetycznym oraz rozważy, w jakim okresie był Rzym systemem (nadsystemem) samodzielnym, a w jakim tylko samosterownym. Moja skromna osoba zaprezentuje wystąpienie pt. „Postęp a degeneracja. Ubogacenie kulturowe a zaśmiecenie kulturowe. Zarys problematyki tożsamości i ciągłości Rzymu w aspekcie wewnętrznym i zewnętrznym”.

Zachęcam do uczestnictwa
Valete,
dr Maciej Henryk Górny,
Prezes Korporacji Akademickiej Baltia,
Koordynator i współzałożyciel Poznańskiego Oddziału Narodowej Akademii Informacyjnej
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *