Ostra krytyka przywódców Rosji

Opozycja w Rosji ostro skrytykowała prezydenta Dmitrija Miedwiediewa i premiera Władimira Putina, którzy ogłosili w sobotę, że po wyborach prezydenckich w marcu 2012 roku zamienią się miejscami. – Krach jest nieunikniony – ocenił były premier Rosji Michaił Kasjanow.

Lider niezarejestrowanej Partii Wolności Narodowej (Parnas) Borys Niemcow określił to jako „uzurpację władzy”. – Jest to najgorszy ze scenariuszy rozwoju kraju – ocenił i wyjaśnił, że „doprowadzi to do dalszego odpływu kapitału, kolejnej fali emigracji i degradacji państwa”. – Putin twardo zdecydował, że zostanie Łukaszenką – oświadczył Niemcow.

Inny z przywódców tej partii, były premier Michaił Kasjanow oznajmił, że „wybrano najtwardszy i najnieprzyjemniejszy scenariusz”. – Krach jest nieunikniony. Nastąpi za rok lub dwa. Przez sześć lat władzy nie utrzymają – dodał.

Z kolei szef demokratycznej partii Jabłoko Siergiej Mitrochin ocenił, że „roszada w tandemie nie ma nic wspólnego z modernizacją, która zakłada przede wszystkim zmienność władzy”. – Ta droga prowadzi do zastoju – ostrzegł. Mitrochin oświadczył, że to obywatele Rosji zdecydują, czy chcą, by ta sytuacja trwała jeszcze 12 lat.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ostra-krytyka-przywodcow-rosji-krach-jest-nieunikn,1,4860678,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *