Polecamy książkę Joanny Rak, która ukazała się w serii „Biblioteka konserwatyzm.pl”:

Szanowni Czytelnicy,

jest nam niezmiernie miło poinformować, że staraniem Wydawnictwa von Borowiecky i Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego w serii „Biblioteka konserwatyzm.pl” ukazała się książka autorstwa redaktor naszego portalu p. Joanny Rak pt. „O kierowaniu wrażeniem. Język polskiej polityki po 1989 roku”. Książkę można kupić m.in. w naszej księgarni: http://sklep.konserwatyzm.pl/o-kierowaniu-wrazeniem.-jezyk-polskiej-polityki-po-1989-roku/

Fragmenty recenzji wydawniczych:

„Już starożytni Grecy wiedzieli i rozumieli, że głównym narzędziem polityki w polis jest mowa, iż to pojęcia i słowa zapewniają panowanie polityczne, poparcie społeczne. Skoro natura ludzka jest niezmienna, to nie można się dziwić, że w Polsce, po roku 1989, wygląda to podobnie. Dlatego należy prowadzić studia nad językiem polskiej polityki, gdyż – w rzeczywistości – są to studia nad samą polityką. Monografia Joanny Rak to bardzo interesująca interpretacja tej »magii słowa«, na której opiera się panowanie i władza, w której wyraża się idee, aspiracje i interesy”

Adam Wielomski, prof. UP-H w Siedlcach

„Jako motto prezentowanej czytelnikowi książki mogą posłużyć słowa Petera Solterdijka, że więcej komunikacji oznacza też więcej konfliktu. Autorka przekonująco bowiem wykazała, iż język polskiej polityki służy raczej eskalacji rywalizacji niż preferowanej przez niemieckiego filozofa postawie »schodzenia sobie z drogi«. Na tle innych opracowań książkę cechuje umiejętne połączenie analizy treści wypowiedzi z precyzyjnym opisem przekazu niewerbalnego. Ciekawe poznawczo są odwołania do haptyki czy autorskie wykorzystanie propozycji klasyka polskiego teatru Wojciecha Bogusławskiego. Imponuje ilość przywołanego materiału oraz precyzyjne użycie metod badawczych. Autorka nie unika formułowania oryginalnych czy kontrowersyjnych opinii, co w tym wypadku należy uznać za zaletę, która zwiększa atrakcyjność monografii”.

Grzegorz Radomski, prof. UMK w Toruniu

 

Joanna Rak (ur. 1990) – politolog o spec. marketing polityczny i komunikacja medialna, absolwentka Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współredaktorka publikacji pt. „Perspektywy pojednania polsko-rosyjskiego. Wizyta patriarchy Cyryla I w Polsce” (Warszawa 2012). Sekretarz redakcji półrocznika naukowego „Pro Fide Rege et Lege”. Członkini Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego. Redaktor naczelna portalu PTG Geopolityka.net. Organizatorka i uczestniczka wielu konferencji naukowych (m.in. cyklów: „Patologia czy katharsis? Recepcja filmów Quentina Tarantino z perspektywy bezpieczeństwa społecznego”, „Polityczność science fiction i fantasy – Literatura, film science fiction i fantasy jako wyraz kontestacji rzeczywistości politycznej”). Stażystka w działach marketingu oraz public relations w firmach komercyjnych, a także w mediach. Uczestniczka i współautorka kampanii wyborczych. Redaktor działu „Recenzje” na portalu Konserwatyzm.pl. Autorka artykułów i recenzji naukowych. Zainteresowania naukowe koncentruje na marketingu politycznym i geopolityce.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *