Poszukujemy stażysty, który wesprze pracę redakcji w okresie wakacyjnym

Portal Myśli Konserwatywnej to jedna z największych prawicowych stron internetowych w Polsce. Działamy od 2004 roku, dzieląc łamy portalu pomiędzy teksty ideowe z historii i współczesności kontrrewolucji polskiej i zachodniej oraz publicystykę polityczną. Staramy się także na bieżąco podawać informacje z Polski i ze świata. Portal łączy cechy gazety codziennej i pisma formacyjnego, pozostając apartyjną i metapolityczną platformą, służącą tworzeniu i propagowaniu idei.

W związku z planami rozwoju portalu poszukujemy stażysty, który wesprze pracę redakcji w okresie od 1 lipca do 30 września br., z możliwością kontynuacji współpracy.

Wybrane obowiązki:

·         Publikacja minimum trzech własnych tekstów o tematyce uzgodnionej z redakcją portalu;

·         Monitoring i analiza wydarzeń kulturalnych oraz społeczno-politycznych w kraju i zagranicą;

·         Reprezentowanie portalu i sporządzanie notatek z konferencji prasowych oraz innych wydarzeń;

·         Przygotowywanie wywiadów ze znanymi postaciami życia publicznego.

Wymagania konieczne:

·         Dostępność przez kilkanaście godzin tygodniowo na potrzeby redakcji w Warszawie;

·         Zainteresowanie i wiedza nt. bieżących spraw gospodarczych, geopolitycznych i społecznych;

·         Wysoka kultura osobista oraz rozwinięte umiejętności interpersonalne, w tym komunikacyjne.

Umiejętności pożądane:

·         Studia związane z dziennikarstwem, naukami politycznymi, humanistycznymi lub społecznymi;

·         Doświadczenie w organizacjach studenckich, non-profit, kołach naukowych, administracji itp.;

·         Umiejętność tworzenia stron internetowych, obsługi programów graficznych itp.

W zamian oferujemy:

·         Referencje zawodowe lub akademickie po odbyciu stażu;

·         Możliwość podjęcia stałej współpracy jako pełnoprawny członek redakcji;

·         Pracę w inspirującym intelektualnie środowisku i nawiązanie wartościowych kontaktów;

·         Możliwość rozwoju warsztatu dziennikarskiego oraz istotny wkład w dynamiczny rozwój portalu;

·         Wniesienie własnego istotnego wkładu w popularyzację wartościowych idei w społeczeństwie.

Zgłoszenia w formie CV albo krótkiego tekstu (maksymalnie 2000 znaków ze spacjami) uzasadniającego motywację i kompetencje kandydata prosimy kierować na adres poczty elektronicznej: publicystyka@konserwatyzm.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń to 15 czerwca br. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się w Warszawie w drugiej połowie czerwca. Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi wyłącznie wybranym kandydatom.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]