„Projekt Phoenix”

Sławomir M. Kozak, Projekt Phoenix, Oficyna „Aurora”, Warszawa 2010, ss. 280

            Sławomir M. Kozak – autor znany czytelnikom z książek demaskatorskich, obnażających zbrodnie wielkich tego świata, w swej książce – bardzo ładnie wydanej, bogato ilustrowanej – publikacji pod tytułem „Projekt Phoenix” prezentuje wyniki swojego śledztwa w sprawie wydarzeń z 11 września 2001 roku – ale nie tylko. Tym razem daje spojrzenie na wymiar międzynarodowy tej zasobnej w przerażające skutki zbrodni. Przedstawia swoje najnowsze ustalenia – także związane z katastrofą smoleńską i wyniki własnych badań dotyczących tego, co zwykliśmy uważać za uderzenie uprowadzonego pasażerskiego samolotu w Pentagon. Ukazuje konsekwencje istnienia żydowskiego terroru w strukturach amerykańskich władz. Efekty nieustających poszukiwań autora jak zwykle są imponujące i zarazem przerażające.

            Książkę tę – spośród innych poświęconych temu zagadnieniu – wyróżnia fakt, iż autor próbuje skłonić czytelników do samodzielnego myślenia o otaczającym świecie, najczęściej znanego zwłaszcza z przekazów medialnych. Stymuluje wyobraźnie pytając, na przykład co stanowi świątynię władzy nad światem, a następnie prezentując argumentacje, udzielając odpowiedzi. Pokazuje jak zdobywać oraz odczytywać informacje, wykorzystywać przecieki czy wskazówki. Uczy krytycznego myślenia i poszukiwania prawdy: „Poszukiwania prawdy o 9/11 są niezwykle interesujące i coraz częściej prowadzą do miejsc i ludzi, których nigdy nie podejrzewalibyśmy o związek z tą pamiętną tragedią”. Przede wszystkim jednak z powodzeniem dowodzi słuszności tez, odsłaniając tym samym scenariusz wydarzeń maskowanych, ukrywanych, przemilczanych przez instytucje.

            Trzeba przyznać, że czytelnik trafił na mądrego i inteligentnego nauczyciela, fachowca i znawcę w swej dziedzinie. Sławomir M. Kozak rozpatruje wszak w najdrobniejszych szczegółach wszelkie dostępne informacje, powołuje się na fakty, porównuje na przykład kwestię podstawowych zagadnień występujących podczas szkoleń lotniskowych służb ratowniczo-gaśniczych na całym świecie z ich praktycznym wykorzystaniem podczas akcji gaszenia pożaru po rzekomym zamachu. Weryfikuje rozbieżności powstałe na skutek zróżnicowanych relacji źródeł. Potrafi odczytywać znaczenia ze zdjęć Pentagonu, których dotąd nikt nie zauważył lub udawał, że nie widzi, tudzież nie był w stanie czy nie mógł wytłumaczyć. Wszystkie kroki podjęte podczas i w ramach ustaleń precyzyjnie czytelnikom wyjaśnia. Dlatego Sławomir M. Kozak sprawdza się doskonale nie tylko w rolach: badacza i nauczyciela – jest również świetnym narratorem. Buduje napięcie, dzięki czemu tę książkę dokumentalną czyta się niczym wciągający kryminał.

            Na kartach publikacji autor szuka związków pomiędzy różnymi wydarzeniami – na przykład zamachami z 11 września 2001 roku a śmiercią lady Diany. Odnajduje i dokumentuje istotny zwornik tych spraw. Jest przy tym niezwykle przekonujący, a wyniki okazują się zaskakujące – tym bardziej, gdy w tle klaruje się wątek polski, pojawiają znane nazwiska, na przykład Andrzeja Olechowskiego… Aby dowiedzieć się szczegółów z tym związanych, czytelnik winien sięgnąć do rozdziału pod tytułem „Francuski łącznik” – ogrom wrażeń i ciekawostek gwarantowany!

            Bezcenna jest wiedza Sławomira M. Kozaka, który przybliża odbiorcom techniczne niuanse związane z zamachem i prezentuje własne obliczenia, które łatwo samemu sprawdzić. Czyni to językiem wolnym od zawodowego żargonu, na przykład: „Wyjaśniam, że jeżeli synchronizacja danych nie zostanie wykryta w okresie krótszym od poprzedniej niż kilka sekund, generowany jest raport błędu. Wszelkie niezsynchronizowane dane są przekazywane do jednostki zarządzającej, w celu zapisania w pamięci stałej czarnej skrzynki”.Jakie to ma znaczenia dla rozważań na temat zamachu? Tego czytelnik dowie się z książki.

            Docenić także trzeba to, że autor dokładnie wyjaśnia także na czym polegało rozpisanie ról pomiędzy jego pomysłodawcami, uczestnikami – lepszymi lub gorszymi aktorami wielkiego, światowego spektaklu. Zwraca przy tym uwagę na psychiczne uwarunkowania i motywacje stron. Odznacza go przy tym precyzja, skrupulatność i zdolność wyłapywania tego, co stanowi o istocie problemów.

            Książkę autorstwa Sławomira M. Kozaka pod tytułem „Projekt Phoenix” poleca się czytelnikom, którzy chcą się dowiedzieć jakie są konsekwencje wszechwładzy syjonistycznego rasizmu w Stanach Zjednoczonych, uzmysłowić sobie kto tak naprawdę jest odpowiedzialny za zakłamania w najnowszej historii powszechnej i dlaczego one w ogóle miały miejsce oraz jakie tajemnice skrywa katastrofa smoleńska. To bez wątpienia bardzo dobra publikacja demaskatorska.

Krzysztof Wróblewski

Książka jest dostępna na stronie Oficyny „Aurora”: http://www.oficyna-aurora.pl/index.php?a=ksiazki&c=6

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *