Deklaracja litewskich Autonomicznych Nacjonalistów

Od tłumacza: poniżej prezentujemy tłumaczenie deklaracji litewskich nacjonalistów, którzy utworzyli stronę Coetus (http://coetus.wordpress.com/), jej celem będzie próba zjednoczenia polskiego i litewskiego środowiska narodowego. 1 maja 2013 byli na marszu Autonomicznych Nacjonalistów w Warszawie.

Deklarację przetłumaczył: Tomasz Kosiński

Wszedłeś na stronę internetową, która  promuje mglisty, ale wspaniały sen o jedności. Sen o nowej erze europejskiego nacjonalizmu, opartego na  przyjaznych stosunkach  między europejskimi nacjonalistami i w walce z naszym, wspólnym wrogiem. Synowie i córki  Europy, mierzą się z globalizacją, antynarodową polityką, masową imigracją, są dręczeni przez straszne choroby wewnętrzne ich państw oraz  inne zagrożenia,. Historyczne krzywdy i stare konflikty, a także podsycana nienawiści między narodami, tylko przeszkadzają w prowadzeniu współpracy i dążeniu do wspólnego celu. 

Łacińskie słowo „Coetus” oznacza  „spotkanie” (bądź też unię – przyp. T.K.). Pomysł powstania tego serwisu  narodził się na Litwie, gdzie pamięć o historycznych  konfliktach z Polakami wciąż trwa. Patrioci z sąsiadujących  krajów nie współpracują ze sobą,  czasem dochodzi do otwartej nienawiści i konfliktów. Wielowiekowa wspólna historii i kultura została zapomniana, przyćmiona przez wypominanie strat terytorialnych i przyjęcie wrogich postaw. 

To nic nowego – podobne konflikty istnieją między patriotami w większości państw Europy. Ci sami Polacy kłócą się z Ukraińcami, Węgrzy trwają w  konflikcie ze Słowakami, Włosi ze Słoweńcami etc. Wszystkie narody mierzące się z niebezpieczeństwem wymarcia, codziennie są wciągane do globalistycznej gry, stają się świadkami transformacji społeczeństw. Niestety, większość z nich uważa, że ​​ważniejsze jest wrogie nastawienie do sąsiadów, którego często nie potrafią nawet wytłumaczyć. 

Celem tego portalu jest, aby polscy i litewscy nacjonaliści mogli dojść do porozumienia i pogodzić się. Strona zawiera informacje w języku angielskim, który oba narody mogą zrozumieć. Są to informacje dotyczące działań litewskich i polskich nacjonalistów, artykuły o możliwości współpracy, szukaniu jedności i problemach, które to utrudniają. Nie wykluczamy możliwości, że w przyszłości idea serwisu poszerzy się i dołączą patrioci z innych krajów.

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Deklaracja litewskich Autonomicznych Nacjonalistów”

  1. Jwśli nowolitwini boją sie wymarcia to może i nowohebrasjczycy żyją w strachu? Naród litewski wymarł już przed powstaniem styczniowym lecz zmartwychwstał dzieki depolonizacji zainicjowanej przez księży z litewskojęzycznego seminarium dajacego pierwszeństwo do stanowisk proboszczów (jako proboszczowie odmawiali spowiedzi kazań itd w innym języku niz litewski wówczas znany jedynie w tym seminarium i nielicznych wsiach przeważnie na Żmuidzi). Nowolitwini zwani dawniej „etnicznymi Litwinami” jako policjanci „Ostlandu” stanowili 60 zalogi SS w obozie Na Majdanku w Lublinie i po bardzo sumiennej słuzbie jako gorliwi katolicy starali się uczeszczać na niedzielne msze święte (znali jezyk polski gdyż ich rodzice lub dziadkowie nie znali innego”) Taki naród latwo nie zginie i będzie solidarny we tępieniu swych Polaków tak jak naród polski we froncie wsparcia naszości wojny z Irakiem popisowo gebelsowskimi kręgami podejrzeń i gruntowym na niegodnych koalicjantow Lecha ziobrohakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *