„Nowoczesna Myśl Narodowa” – nowe pismo narodowe i konserwatywne, darmowe, do pobrania w pliku PDF

Z przyjemnością informujemy o nowej inicjatywie wydawniczej środowiska konserwatyzm.pl i polskich cybernetyków społecznych. Jest to pismo internetowe „Nowoczesna Myśl Narodowa”, poświęcone aktualizacji myśli endeckiej o konserwatyzm i cybernetykę. Można je pobrać w formacie PDF ze strony czasopisma: https://www.nowoczesnamysl.pl/

Click to rate this post!
[Total: 20 Average: 4.6]
Facebook

5 thoughts on “„Nowoczesna Myśl Narodowa” – nowe pismo narodowe i konserwatywne, darmowe, do pobrania w pliku PDF”

 1. ->Mariusz Świder
  Przyjemnie się Ciebie czyta. W liceum uczył mnie historii mądry przedwojenny komunista, Polak z przedwojennym doktoratem, przedwojenny działacz Towarzystwa Ateistów i Wolnomyślicieli. Był dyrektorem mojego liceum. Od pierwszych dni w szkole podpadałem mu za różne wybryki, słusznie a niekiedy niesłusznie ale bez podłoża politycznego, chociaż miałby do tego podstawy.
  Uczył nas gradacji pojęć patriota – pozytyw, nacjonalista – głęboko niesłuszny i szowinista – postawa naganna z racji chęci pognębiania innych narodów wzorująca się na hitlerowskim niemcu. (mała litera umyślna)
  Szybko stworzyłem własne kryteria: patriota – to nazwanie, którego nikt nie ma prawa wobec siebie używać- można tak zostać ocenionym przez innych dopiero po śmierci.
  Natomiast cały zakres pozytywnego stosunku do swojego narodu wyraża pojęcie „nacjonalista”. Za takiego od kilkunastu lat sam się deklaruję mając na uwadze to, że tak nazywał siebie w swoich przedwojennych i okupacyjnych publikacjach brat mojej Mamy Zbigniew Sadkowski.
  Pozdrawiam.
  Wiktor

 2. Nacjonalizm niemiecki omalże nie zmiótł nas z ziemi. Jest to postawa egoistyczna i z reguły wywyższająca swoich. Promująca swoją narodowość. A Bóg tego tak nie chciał.
  Nie było jeszcze chyba nacjonalizmu, bez krytyki i napięć międzynarodowych.

 3. Nacjonalizm niemiecki stawia Niemców ponad innymi zgodnie z hasłem: „Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der Welt!” Nacjonalizm polski stawia interes narodu na pierwszym miejscu, tak jak dobro własnej rodziny przedkładamy ponad dobro rodziny sąsiada. Oznacza to, że po zaspokojeniu podstawowych potrzeb własnych w miarę możliwości pomożemy sąsiadowi w przeciwieństwie do niemców, którzy nie pomagają, a robią interesy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *