Pokojowa Nagroda Nobla dla Putina?

Narodowcy.net donoszą:

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin za działania mające zaprowadzić pokój w Syrii i na całym Bliskim Wschodzie może otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla. To jednak wiadomość nieoficjalna, gdyż Komitet Noblowski takich informacji nie podaje. Jest jednak faktem, że nie zaprzeczono tym doniesieniom.

Kandydaturę Putina podobno wysłano już do Komitetu Noblowskiego. Autorem zgłoszenia ma być prezydent Ogólnorosyjskiej Fundacji Edukacji Siergiej Komkow. W uzasadnieniu czytamy, że za zakończenie wojny w Afganistanie Pokojowego Nobla otrzymał Michaił Gorbaczow, a za swoje inicjatywy na rzecz światowego pokoju Nagrodę dostał Barack Obama. Putin natomiast miał – wedle Komkowa – doprowadzić do intelektualnego przełomu w kwestii kryzysu syryjskiego, zahamować pomysł o zbrojnej interwencji i skierować sprawę na tory dyplomatyczne.

Nawet jeśli informacje okażą się prawdziwe, trzeba pamiętać, że zgłoszenia kandydatów do tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla były przyjmowane do lutego. Ewentualna Nagroda dla Władimira Putina mogłaby więc być przyznana dopiero w przyszłym roku, o ile jego pomysły w sprawie konfliktu syryjskiego okazałyby się skuteczne i zapewniłyby stabilność w regionie na długie lata.

Źródło: narodowcy.net i rusnovosti.ru
autor: MWałach

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *