13, 14 V dr Górny, insp. Węgrzyn: Stoicyzm a upadek Rzeczypospolitej Rzymskiej. Chrześcijaństwo a upadek Cesarstwa Rzymskiego

Avete,

w imieniu Korporacji Akademickiej Baltia oraz Poznańskiego Oddziału Narodowej Akademii Informacyjnej mam honor zaprosić na dwudniową kwaterę naukową (seminarium naukowe), która odbędzie się w dniach 13 i 14 maja Roku Pańskiego 2017 na kwaterze przy Alejach Marcinkowskiego 20a, początek w sobotę o 15, kontynuacja dnia następnego od godziny 11.00.

Ponieważ: 21 IV AD 2017 przypadła okrągła – MMDCCLXX – rocznica założenia Rzymu, od 10 lat K! Baltia organizuje w okolicach 21 IV spotkania tematycznie nawiązujące do antycznej Romy i Cywilizacji Łacińskiej, w tym roku kwatera kwietniowa Baltii odbyła się wyjątkowo wcześnie (8,9 IV); to do tematyki rzymskiej wrócimy również na kwaterze majowej.
Na sobotę przewidziane jest omówienie zagadnień ideałów człowieka w Helladzie i w antycznej Romie (zarówno w ujęciu tradycyjnym, jak i cybernetycznym) oraz niektórych kwestii związanych z manipulacją. Na Dzień Pański 14 V przewidziany jest rzymski dwugłos w wykonaniu niżej podpisanego i insp. Macieja Węgrzyna. Temat dwugłosu to: „Stoicyzm a upadek Rzeczypospolitej Rzymskiej. Chrześcijaństwo a upadek Cesarstwa Rzymskiego”. Zaprezentuję człon stoicki, a Pan Inspektor chrześcijański. Odniesiemy się też wzajemnie do naszych wystąpień.
 Serdecznie zachęcam do uczestnictwa,
 Valete,
 dr Maciej Henryk Górny,
Prezes Koła Filistrów Korporacji Akademickiej Baltia,

Koordynator i współzałożyciel Poznańskiego Oddziału Narodowej Akademii Informacyjnej

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *