5 tysięcy związkowców protestowało w Atenach

Pięć tysięcy związkowców przeszło w sobotę przez centrum Aten w proteście przeciwko radykalnym cięciom budżetowym i planom sprzedaży państwowych przedsiębiorstw. Realizacja rządowego programu jest warunkiem udzielenia Grecji zagranicznej pomocy finansowej.

"Ludzie nie powinni żywić złudzeń (…) (rząd) i kredytodawcy zasiądą razem, aby żywcem obłupić grecki lud ze skóry" – powiedziała sekretarz Komunistycznej Partii Grecji Aleksandra Papariga 5-tysiecznemu tłumowi. Uczestnicy protestu rozeszli się spokojnie, nie doszło do żadnych incydentów.

W Grecji niemal codziennie odbywają się demonstracje przeciwko rządowym oszczędnościom, które mają na celu opanowanie ogromnego długu i doprowadziły już do zmniejszenia płac i emerytur.

Dziennik.pl

Całość na:http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/341675,5-tysiecy-zwiazkowcow-protestowalo-w-atenach.html

Dodał Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “5 tysięcy związkowców protestowało w Atenach”

  1. Należy wspomagać związkowców by doprowadzili Grecję do bankructwa to będzie pierwszy krok w upadku strefy Euro i upadku samej unii europejskiej.

  2. Może dzięki tym związkowcom rozpadnie się ta syjonistyczna Łunia Jewrpoejska propagująca homozepsucie.

  3. Widziałem przez chwilę na jakimś kanale informacyjnym zdjęcia marszu komunistów – bezcenny widok. Te czerwone sztandary i splecione ręce, komuna pełną gęba. Dopiero po chwili opanowałem śmiech wywołany komentarzem „masowa akcja greckich komunistów”(czy coś w tym stylu). A niech upada grecka eurozona, póki co jej bankructwo jest bardzo możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *