Adamczyk: Droga dla Polski

Wystąpienie doktora Stanisława Adamczyka na konferencji naukowej pod tytułem „Droga dla Polski”, która odbyła się 4 lipca 2020 roku w Ostrzeszowskim Centrum Kultury. Celem konferencji była analiza oraz krytyka obecnego systemu zarządzania społecznego.

Click to rate this post!
[Total: 9 Average: 2.8]
Facebook

4 thoughts on “Adamczyk: Droga dla Polski”

  1. Towarzysz Adamczyk należy zapewne do tych, dla których nawet PiS jest partią zbyt wolnorynkową. Rzecz jasna – jeśli nie PiS i Kaczyński, to pozostają Putiny, Łukaszenki i Miloszewicze. Oni rozwiązaniami ekonomicznymi plasują się gdzieś pomiędzy PZPR a PiS-em (średnia arytmetyczna, geometryczna, może harmoniczna?).

    1. A ma Pan Hans świadomość, że Rosja obniżyła wiele podatków a część zupełnie zniosła? Nawet kilka ośrodków inwestycyjnych z USA uznało, że należy na nowo spojrzeć na Rosję przez okulary pozbawione stereotypów.

      No ale po co interesować siętym, co się dzieje w Rosji? Lepiej powielać stereotypy i plotki, bez weryfikacji stanu faktycznego 🙂

      1. Tak, choć obniżka podatków to tylko jeden z filarów wolności gospodarczej. Taka Szwecja ma stosunkowo wysokie opodatkowanie a mimo to jest w miarę wolnorynkowa. Po prostu nadrabia w innych dziedzinach, jak chociażby w miarę proste i jednoznaczne prawo, brak korupcji, czy też przejrzystość decyzji urzędniczych. Nie bez znaczenia pozostaje wielkość sektora państwowego. Gdyby poważnie potraktować propozycje nacjokratów, to obecnie – 30 lat po transformacji ustrojowej – mielibyśmy sytuację, w której 30-40% środków produkcji byłoby nadal w rękach III RP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *