Akcja pomocy młodzieży z Kresów

Komu pomagamy?

Liceum Ogólnokształcące Niepublicznego Kolegium Św. Stanisława Kostki mieści się obecnie na warszawskim Wilanowie, wynajmuje tam budynki od parafii Św. Anny przy ul. Kolegiackiej 1. W szkole uczy się młodzież polskiego pochodzenia ze Wschodu, która pochodzi głównie z niezamożnych rodzin. Jest to największe i jednocześnie jedyne liceum polonijne w Polsce, w którym uczy się obecnie 76 uczniów m.in. z takich krajów jak Ukraina, Białoruś, Kazachstan, Armenia czy Gruzja. Absolwenci Kolegium trafiają do najlepszych warszawskich uczelni wyższych. Potwierdza to znalezienie się szkoły w gronie 25. najlepszych warszawskich liceów w 2012 r. wg rankingu portalu Perspektywy.pl.

 

Dlaczego remont?

W lipcu szkole kończy się umowa na wynajem budynków na Wilanowie. Uczniowie pozostaną bez miejsca, w którym mogliby kontynuować naukę. Tamtejsze warunki nie pozwalają również na przyjęcie większej liczby uczniów, chociaż co roku zgłasza się ogromna ilość chętnych. Za zgodą przełożonej Sióstr Franciszkanek w lutym 2013 r. została podpisana umowa o przekazaniu sąsiedzkiej nieruchomości zgromadzenia przy ul. Wałuszewskiej 48 w Warszawie. Całkowita kubatura obiektu wynosi 940 m2. Budynek wymaga jednak generalnego remontu i rozbudowy zanim rozpocznie się we wrześniu nowy rok szkolny.

 

Jak można pomóc?

Koszt inwestycji został wyceniony na 1,4 mln zł. Dlatego bez wsparcia Darczyńców i Sponsorów nie uda się zrealizować tego przedsięwzięcia. Fundacja Dla Polonii podjęła się zbiórki na remont. Dlatego prosimy o regularne wsparcie tej inicjatywy. Dane do przelewu:

Fundacja Dla Polonii

ul. Wspólna Droga 29 lokal 2

04-345 Warszawa

86 1240 6175 1111 0010 4598 7860

Tytułem:

Darowizna na remont szkoły dla młodzieży ze Wschodu

Dziękujemy za każdą pomoc w realizacji tego celu. Więcej na www.fundacjadlapolonii.pl

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *