Antyrasiści stworzyli kontrowersyjny napis i sami go zamalowali

W piątek 14 października, z inicjatywy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Stowarzyszenia “Nigdy Więcej” oraz Polskiego Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy, w czterech Miastach Gospodarzach UEFA EURO 2012™ odbyła się impreza pod nazwą “Polska jest dla wszystkich”. Politycy w towarzystwie dzieci, piłkarzy i osób niepełnosprawnych zamalowywać mieli rasistowskie napisy na murach wokół stadionów. W Gdańsku inicjatywa natknęła się jednak na nieoczekiwany problem: na murach wokół stadionu przy ul. Traugutta nie stwierdzono bowiem żadnych ksenofobicznych haseł! W roli głównej wystąpił więc “rasistowski” transparent stworzony na tę okazję przez… samych organizatorów imprezy!

Kibice Lechii Gdańsk odmówili udziału w tym żenującym spektaklu. “Nie jesteś Polakiem – wynocha!” – głosił niezbyt autentycznie brzmiący napis na “fladze” zawieszonej przez antyrasistów na płocie historycznego stadionu Lechii. Impreza rozpoczęła sie od krótkiego meczu rozegranego przez drużyny dzieciaków. Potem w ruch poszły kamery i spraye. Po chwili niepoprawny politycznie napis pokryty został kolorową farbą, a uczestnicy happeningu udzielili kilku wywiadów i rozjechali się do domów w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.

“Każdy, kto choć trochę orientuje się w sytuacji kibiców Lechii Gdańsk, musi czuć się zażenowany poziomem tej inscenizacji” – komentuje Dariusz Łapiński, koordynator projektów kibicowskich w Spółce PL.2012. “W ciągu ostatnich trzech lat kibice biało-zielonych zrobili bardzo wiele, żeby herb i barwy Lechii przestały kojarzyć się z rasizmem i ksenofobią. O dobrych efektach ich pracy świadczyć może choćby fakt, że wokół stadionu na Traugutta nie znalazł się ani jeden godny zamalowania napis.”

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/antyrasistowska_kompromitacja_16193

a.me.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Facebook

0 thoughts on “Antyrasiści stworzyli kontrowersyjny napis i sami go zamalowali”

  1. Za Stalina każdy kto nie był stalinowcem, był trockistą. Za antyrasistów każdy kto nie jest za muilti-kulti, głosi “rasizm”. Te same pochodzenie ideowe, te same metody. Oni nie chcą aby Lechia kojarzyła się z tzw. “rasizmem”, a ja nie chcę aby kojarzyła się ze stalinowcami. Dlaczego w tzw. “wolnym” kraju “wolność” jest tylko dla liberałów i lewaków? “Polska jest dla wszystkich”-czyli mówiąc wprost NIEPODLEGŁEGO KRAJU NIE MA. Napluto w ten sposób w twarz przodkom, ludziom co ginęli za to, aby oswobodzić nas spod strefy obcych wpływów. Co na to ten “broniący niepodległości” PiS? A dlaczego nikt nie krytykuje Izraela za zamknięcie i “selekcjonowanie rasowe i światopoglądowe” kandydatów na obywateli? Co Izrael może być “zamknięty” a Polska czy Francja nie??? Są jacyś równi i równiejsi???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *