Apel do Jerzego Owsiaka ws. eutanazji

———

Warszawa, 3.01.2013 r.

Sz. P.
Jerzy Owsiak
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Głośnym echem przetoczyła się przez polskie media Pana wypowiedź, iż eutanazja to „pomoc starszym w cierpieniach”. Powstał mocny zgrzyt w związku z zapowiedzią, iż planowana na 13 stycznia zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma być przeznaczona na seniorów.

Jest Pan znaną sobą polskiego życia publicznego. Pana opinie kształtują i wpływają na poglądy wielu, zwłaszcza młodzieży. Moralne aspekty eutanazji należą do szczególnie złożonych i rozumiemy, że może Pan mieć osobiste wątpliwości w tym zakresie. Wydaje nam się jednak, iż dzieląc się nimi za pośrednictwem mediów, nie wziął Pan pod uwagę swojej pozycji w naszym społeczeństwie, przede wszystkim wpływu na młodzież. Prosimy, by w poczuciu odpowiedzialności rozważył Pan faktyczne skutki, jakie powodują takie wypowiedzi.

Przyzwolenie dla eutanazji, nie tylko prawne, ale również w wymiarze moralnym, jest jednym z tych zjawisk, które powoduje poważne konsekwencje dla sposobu funkcjonowania społeczeństw. Przede wszystkim dla rodziny, poczucia związków międzypokoleniowych. Choćby podświadoma myśl, iż w pewnych okolicznościach babcię lub dziadka można uśpić, powoduje realne zmiany w relacjach między ludźmi i obserwujemy to w społeczeństwach, które poszły w tym kierunku. Jest coś wręcz nieludzkiego w tym, iż w krajach, gdzie eutanazja jest dopuszczalna, starsze osoby obawiają się korzystać z pomocy służby zdrowia z powodu obawy utraty życia.

Bardzo prosimy, by rozważył Pan wszystko to jeszcze raz przed 13 stycznia i wycofał się ze swoich wypowiedzi. Szkodzić będą one przede wszystkim prowadzonej przez Pana akcji, gdyż w zestawieniu z zapowiedzią zbierania pieniędzy dla seniorów, brzmią wyjątkowo niefortunnie.

(-) Kazimierz Jaworski – Senator RP
Klub Parlamentarny Solidarna Polska

(-) Marek Sawicki – Poseł RP
Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego

(-) Jacek Żalek – Poseł RP
Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska

(-) Przemysław Wipler – Poseł RP
Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Apel do Jerzego Owsiaka ws. eutanazji”

  1. Autorzy tego apelu „trochę” się pogubili. „Przyzwolenie na eutanazję” to nie jest to samo co nakaz eutanazji. Na dodatek zamiast stosować naciągane argumenty niech zwyczajnie napiszą, że jako katolicy nie zgadzają się na eutanazję i będzie dużo lepiej!

  2. Nie mógł bym w tym momencie nie wkleić linku do filmu „Eugenika. W imię postępu”: http://www.youtube.com/watch?v=9AZjsRzfmqc Należące do banksterów koncerny ubezpieczeniowe postanowiły nie świadczyć ludziom na starość opieki medycznej, na którą ci ludzie odprowadzali (zazwyczaj pod państwowym przymusem) przez dziesiątki lat składki ze swych dochodów. Oczywiście nie można tego powiedzieć milionom ludzi wprost, więc wychodzi taki Owsiak i pierniczy farmazony. PS. Jesienią Owsiak wziął też udział w akcji propagandowej, przygotowującej polskie społeczeństwo do zaakceptowania (podpisanej przez rząd Tuska tuż przed Świętami) neobolszewickiej konwencji Rady Europy, nakazującej państwom ją podpisującym walczyć z instytucją rodziny (oczywiście pod szczytnym hasłem walki z przemocą): http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,List-otwarty-Jerzego-Owsiaka-do-premiera-Donalda-Tuska,wid,14953702,wiadomosc.html Teraz już wiadomo, po co został wykreowany ten cały Owsiak (oprócz tych 40 milionów zł. dodatkowych podatków, jakie co roku zbiera od ludzi na państwową służbę zdrowia).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *