Artur Górski w 120 rocznicę PPS

 Na stronie Sejmu znaleźliśmy projekt uchwały uczczenia 120 rocznicy powstania Polskiej Partii Socjalistycznej. Co ciekawe, pośród podpisanych pod projektem jest… Artur Górski – wieloletni prezes KZM.

Uchwała jest tutaj (lista podpisanych tylko w wersji PDF).

Tekst proponowanej uchwały:

UCHWAŁA

Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

z dnia ……….. 2012 r.

w 120 rocznicę powstania Polskiej Partii Socjalistycznej

Sto dwadzieścia lat temu powstała Polska Partia Socjalistyczna, która w swoim programie łączyła ideę sprawiedliwości społecznej z walką o niepodległość Polski. W II Rzeczpospolitej jej działacze współtworzyli demokratyczny Parlament, a ich zasługą było wprowadzenie nowoczesnego prawodawstwa pracy, jakiego nie miały inne państwa ówczesnej Europy.

W czasie II wojny światowej politycy PPS wchodzili w skład koalicyjnego rządu Rzeczpospolitej, działającego w Paryżu, a następnie w Londynie, a w kraju uczestniczyli w walce, organizowanej przez Polskie Państwo Podziemne.

Po wojnie PPS została zlikwidowana przez komunistów, wielu jej przywódców i działaczy skazano na wieloletnie wyroki więzienia, niektórzy z nich zostali zamordowani. PPS przetrwała jednak na emigracji, współtworząc władze Rzeczpospolitej Polskiej na Uchodźstwie.

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oddaje hołd działaczom Polskiej Partii Socjalistycznej, którzy swoje życie poświęcili walce o niepodległą, demokratyczną i sprawiedliwą Polskę.

Komentarz: Podpis byłego Prezesa KZM pod tą uchwałą to już jakaś groteska, szczególnie pod tymi słowami o Polsce „demokratycznej” i „sprawiedliwej”. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Artur Górski w 120 rocznicę PPS”

  1. Kogoś to dziwi? Przecież pan Górski jest aktualnie posłem partii socjalistycznej i demokratycznej zarazem. Dziwić może co najwyżej niezachowanie pozorów, ale tego typu akty szczerości to raczej coś pozytywnego.

  2. Jeśli ktoś jeszcze się łudził co do Pana Posła – mam nadzieję, że teraz przestał. Jak w komentarzu – to groteska. Powiedziałbym, że wzorcowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *