Audycja w radiowej Jedynce krytykujaca Marsz Niepodległości

W radiowej Jedynce („Popołudnie z Jedynką”) Rafał i Łukasz, członkowie Porozumienia 11 Listopada, argumentowali, że marsz narodowców, który ma przejść ulicami Warszawy w Narodowe Święto Niepodległości, jest organizowany przez ONR i Młodzież Wszechpolską.

– Wystarczy znaleźć zdjęcia w internecie, żeby zobaczyć, czy są to chłopcy w garniturach, czy nadal w dużym stopniu osoby związane z subkulturą nazistowską i nacjonalistycznych skinheadów. Widać to także w znaku krzyża celtyckiego umieszczanym ONR na banerach – zauważyli.

>>>Pełny zapis rozmowy

Przedstawiciele Porozumienia 11 Listopada tłumaczyli, że nie chcą podawać swoich danych w mediach, gdyż wiele osób w Polsce doświadczyło przemocy ze strony „neofaszystów i nacjonalistów”. Dane osobowe ludzi o podobnych przekonaniach trafiały także na stronę Red Watch. Goście Jedynki podali przykład prześladowanej nauczycielki z Białegostoku, która zajmowała się czczeniem pamięci społeczności żydowskiej w tym mieście.

http://www.polskieradio.pl/7/158/Artykul/463728,Chlopcy-w-garniturach-czy-skinheadzi

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Audycja w radiowej Jedynce krytykujaca Marsz Niepodległości”

  1. Rozumiem, że teraz KZM właśnie z nimi się brata. W końcu tow.Ikonowicz, który aktywnie współdziałał z tow.Ziętkiem i tow.Lepperem jest jednym z animatorów tego ruchu. Ziętkowców i samobroniarzy wśród blokujacych marsz będzie podobnie jak rok temu sporo. Może żona kol.Konrada gdzieś by się na trasie przykuła łańcuchem ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *