Bała-Wielomski: Wstęp do nauki o Państwie, Prawie i Polityce

Paweł Bała, Adam Wielomski: Wstęp do nauki o Państwie, Prawie i Polityce

Ze wstępu:

Zdecydowaliśmy się na napisanie tego małego podręcznika, ponieważ wydaje się nam, że na polskim rynku lektur akademickich brakuje aktualnej małej książeczki zawierającej zarys nauk o państwie, prawie i polityce. Nie znaczy to, że podręczników takich nie ma. Są jednak mocno zdezaktualizowane lub też mają duże wymiary, czyli format znienawidzony przez współczesnego studenta.

Nasz podręcznik przeznaczony jest dla studentów pierwszego roku politologii, prawa, stosunków międzynarodowych, europeistyki, bezpieczeństwa narodowego, czyli tych, którzy spotykają na swojej drodze przedmiot o nazwie wstęp do nauki o państwie, prawie i polityce. Często ma on nieco inną nazwę (zależnie od kierunku studiów), a bywa także, że jest rozbity na dwa: wstęp do nauk o państwie i prawie oraz wstęp do nauk o polityce. Jak byśmy tego jednak nie nazywali i nie dzielili, to materia jest ta sama.

Przedmiot ten ma charakter klasycznie definicyjny, ponieważ jego zadaniem jest przybliżyć podstawowe pojęcia prawno-polityczne, które będą w użyciu podczas dalszego procesu nauki. Celem tego małego podręcznika jest więc przybliżenie najważniejszych terminów o państwie, prawie i polityce.

dr Paweł Bała

dr hab. Adam Wielomski, prof. U P-H w Siedlcach

W naszej księgarni książkę można kupić już za 20 PLN

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Bała-Wielomski: Wstęp do nauki o Państwie, Prawie i Polityce”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *