Bernadetta Bigoraj: Chcemy polskich autorów

W imieniu patriotów polskich zamieszkujących na terenie Królestwa Hiszpanii i wszystkich, którym zależy na rzetelnym przekazywaniu historii Naszego Ojczystego Kraju i szerzeniu jej wśród innych narodów protestujemy przeciwko rozpowszechnianiu i reklamowaniu książki Adama Michnika „En busca del significado perdido. La nueva Europa del Este” (W poszukiwaniu utraconego sensu. Nowa wschodnia Europa”).

W czwartek 14 listopada 2013 r. w Madrycie odbyło się spotkanie z naczelnym „Gazety Wyborczej”. Spotkanie to zostało przygotowane we współpracy z Instituto Polaco de Cultura Madrid ( Instytutem Kultury Polskiej w Madrycie) zależnym od MSZ i współpracującym z Ambasadą RP na czele której od ubiegłego roku stoi Tomasz Arabski.

Tym samym jest nam przykro, że nie propaguje się wśród społeczeństwa hiszpańskojęzycznego książek i dzieł uznanych polskich pisarzy i poetów jak Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Stanisław Wyspiański, Zbigniew Herbert czy Henryk Sienkiewicz nie wspominając już o historykach i publicystach współczesnych pokroju prof. Jana Żaryna, Stanisława Michalkiewicza, Sławomira Cenckiewicza, Tadeusza Płużańskiego, Grzegorza Brauna, Leszka Żebrowskiego i wielu, wielu innych.

Za to po raz kolejny promuje się osoby żydowskiego pochodzenia współpracujące z komunistami. Teraz przyszła kolej na Aarona Szechtera.

Pozwolę sobie na jeden mały cytat z tejże książki . Według A.Michnika „każda wielka zmiana rewolucyjna rozbudza nadzieje i oczekiwania, które nie mogą być zrealizowane.” No cóż panie Michnik, każda zmiana rewolucyjna niesie za sobą nowe prądy, spełnione oczekiwania, czasami tylko trzeba więcej cierpliwości i czasu. Pan, pańska matka i wam podobni nauczali nas historii „jedynej i prawdziwej”, tej marksistowskiej, komunistycznej mając nadzieje, ze zasieją w nas ludziach młodych jedyną słuszną miłość do komunizmu. Jednak już pan wie, jak bardzo się pomyliliście. Dziś młodzież polska domaga się sprostowań zakłamanej historii, przywrócenia chwały bohaterom z AK, „Żołnierzom Wyklętym”, rozliczenia zbrodni przeciwko narodowi polskiemu jakie miały miejsce na Wołyniu, w Katyniu, Charkowie. Szczególnie widać to było podczas ostatnich obchodów Święta Niepodległości, podczas którego ponad sto tysięcy w większości młodych ludzi, wzięło udział w Marszu Niepodległości czcząc ojców patriotyzmu polskiego XX wieku jakimi byli Roman Dmowski, Józef Piłsudski czy Ignacy Paderewski.

Z Madrytu

Bernadetta Bigoraj –OWP

Źródło: www.owp.pl

http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=809:hiszpania-chcemy-polskich-autorow&catid=44:owp&Itemid=95

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *