Biedroń chce by „zakazem pedałowania” i „falangą” zajął się minister sprawiedliwości

Poseł Ruchu Palikota Robert Biedroń mówił w Sejmie, że Narodowe Odrodzenie Polski na swojej stronie internetowej „z radością ogłosiło”, że udało im się zarejestrować kilka znaków, które będą znakami przynależnymi do NOP. Jak dodał, znaki te „w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, w majestacie prawa” zarejestrował Sąd Okręgowy w Warszawie. Biedroń zaznaczył, że emblematy „odwołują się bezpośrednio do tradycji neofaszystowskiej, ksenofobicznej, nietolerancyjnej”.

– Chcielibyśmy zadać publicznie pytanie – to jest pytanie skierowane do pana Jarosława Gowina – jak odnosi się do tego wyroku sądu, czy jako minister stosujący nadzór nad postanowieniami sądu, zamierza zbadać to postanowienie, czy zamierza zareagować i czy te znaki staną się powszechnie używanymi znakami w polskim systemie drogownictwa? – pytał Biedroń.

„Czy chcemy mieć drugiego Breivika?”

Zdaniem Biedronia, „granica tolerancji dla faszyzmu została po raz kolejny przekroczona”. – Państwo się temu przygląda i nie reaguje, co więcej – państwo w jakiś sposób zatwierdza tego typu znaki, nobilituje je, sprawia, że są one wywyższane – ocenił.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/484649,Biedron-o-zakazie-pedalowania-test-dla-Gowina

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Biedroń chce by „zakazem pedałowania” i „falangą” zajął się minister sprawiedliwości”

  1. WCz poseł Biedroń owszem zaznaczył, że gdzieś, coś, do czegoś się odwołuje. No dobrze, a czy potrafi to uzasadnić, podobnie jak w przypadku Konwentu Seniorów?

  2. Widze ze posel Biedron jest bardzo aktywny w nizszej izbie.Gdyby tak prawicowi reprezentanci ludu tez sie troche uaktywnili w dobra strone? Nie chodzi mi oczywiscie o nikogo konkretnie 🙂

  3. Dla porządku – ten znak na drodze oznaczałby koniec zakazu pedałowania. Czyli, że za tym znakiem można pedalić. Ten znaczek to mały fail. Znak zakazu to znak biały z czerwona obwódką. Z resztą ten znak spopularyzował nie kto inny tylko dzisiejszy primus tolerancjonis pedalis Janusz Palikot.

  4. @Santus Faustus I: Myli się Pan co do interpretacji znaku. Skośny, czerwony pasek to „wzmocnienie przekazu”, podobnie jak w znakach zakazu B-21, B-22, B-23, B-29 (zakaz skrętu w lewo, w prawo, zawracania, używania sygn. dżwiękowych). Koniec obowiązywania zakazu jest zawsze biało-szary z czarnym, skośnym przekreśleniem.

  5. „Minister stosujący nadzór nad postanowieniami sądu” – ciekawe co Biedroń przez to rozumie. Wydaje mu się, że minister to taki „nadsędzia”, który może zmieniać wyroki sądów, a sędziego, który je wydał – wylać z roboty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *