Breivik przeczyta artykuły nt. masakry na Utoyi i w Oslo

Sprawca masakry w Oslo i na wyspie Utoya Anders Behring Breivik od wtorku będzie miał dostęp do mediów – podały lokalne środki przekazu. Wraz ze zniesieniem dotychczasowego zakazu sądowego dostanie segregator z artykułami dotyczącymi jego osoby i wydarzeń z 22 lipca.

Zgodnie z listopadowym postanowieniem sądu, 32-latek będzie mógł oglądać telewizję, słuchać radia i czytać gazety. Dostępu do mediów był pozbawiony przez 143 dni pobytu w areszcie, gdzie przebywa po zabójstwie 77 osób – przypomina dziennik „Verdens Gang”.

– Najbardziej chce oglądać telewizję. Zatrzymaliśmy też niektóre gazety i wycinki, które oczywiście mu przekażemy – powiedział adwokat Breivika, Geir Lippestad telewizji publicznej NRK.

– Tak jak pozostali więźniowie, Breivik będzie miał dostęp do wybranych tytułów prasowych, najpopularniejszych programów telewizyjnych i radia – powiedział dyrektor zakładu Knut Bjarkeid.

Oprócz zniesienia zakazu dostępu do mediów 14 listopada sąd postanowił też znieść zakaz korespondencji. Został on zamieniony na kontrolę korespondencji, dzięki czemu Breivik otrzymał ok. 300 listów.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/zamachy-w-norwegii/breivik-przeczyta-artykuly-nt-masakry-na-utoyi-i-w,1,4964753,wiadomosc.html

asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Breivik przeczyta artykuły nt. masakry na Utoyi i w Oslo”

  1. Przy norweskim systemie więziennictwa chyba nie będzie zbytnią przesadą, jeśli stwierdzę, że wkrótce zaczną się zastanawiać, czy Breivikowi nie należy czasem przydzielić willi z basenem… ;]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *