Brygada Pomorska ONR: Dlaczego nie warto iść na „marsz Rotmistrza” z inicjatywy konfidenta?

Inicjatorem marszy jest założyciel fundacji o jakże egzotycznej nazwie Paradis Judaeorum i twórca akcji pt. „Przypomnijmy o Rotmistrzu”, Michał Tyrpa. Na dalszy plan schodzi kondycja psychiczna człowieka, który twierdzi, że lobbuje za hollywoodzką superprodukcją o Pileckim, produkcji raz to Mela Gibsona, raz Clinta Eastwooda. Kwestią mojego tekstu, wyrażającego również stosunek Brygady Pomorskiej ONR do marszu, nie jest to, że Tyrpa (wyjątkowo w swoim artykule nie piszę „pan”, gdyż ta osoba zasługuje raczej na antonim tego słowa) ma swój mały świat, gdyż ciężko winić człowieka za nawet bardzo głupie marzycielstwo. Problemem Michała Tyrpy jest to, że mimo propagowania osoby rotm. Pileckiego, w żaden sposób nie stara się on iść śladami tego bohatera. Do jego osiągnięć zalicza się m.in. właściwe ubeckiej pasji donosicielstwo na narodowców z Narodowego Odrodzenia Polski, którzy 13 grudnia 2006 AD oddali cześć ofiarom Stanu Wojennego w 25. rocznicę jego wprowadzenia poprzez salut rzymski, tradycyjne pozdrowienie polskiego Ruchu Narodowego (oceniając to różnie, w mojej opinii być może powinni się powstrzymać podczas tych uroczystości – jednak tylko z powodu braku potrzeby takiego gestu). Czerwony honor Tyrpy nie mógł tego znieść, osobnik ten słał jeszcze zażalenia na decyzję prokuratury o umorzeniu postępowania przeciwko narodowcom, widząc w nich czcicieli Rudolfa Hessa i Bóg wie kogo jeszcze. Gdy mu raczyłem wypomnieć konfidencką działalność w serwisie facebook.com, spadkobierca komunistycznej antynarodowej fobii natychmiast zaczął posługiwać się bardzo niewybrednym językiem (od razu spoufalając się, pisząc per „ty”). Przytoczę tylko kilka epitetów: „esesmańskie ścierwo”, „gdański neonazista”, „parszywe szczeniaki”. W jego opinii nie trzeba nawet wykonywać salutu rzymskiego, by otrzymać te epitety, starczy bronić prawa do niego, a najcięższym grzechem jest nazywanie konfidenta konfidentem. I tak „esesmańskimi ścierwami” zostali kombatanci Narodowych Sił Zbrojnych, z którymi mam kontakt jako członek wspierając ZŻ NSZ, którzy nie potępiają tradycji Ruchu Narodowego, a niektórzy nas chwalili za niezłomne kultywowanie gestu salutu rzymskiego (danych tych Żołnierzy Wyklętych nie ujawniam z obawy, że Tyrpa również ich zacznie wyzywać od neonazistów). O dziwo, Związek Żołnierzy NSZ raczył przemilczeć obrażanie jego członków. Na facebooku można się było dowiedzieć również, że polski Ruch Narodowyto agentura niemiecka, potem rosyjska, a w końcu obu sąsiadujących z naminarodów. Kto chce, może poczytać wpisy tych, których komuniści od razu nazwaliby„pożytecznymi idiotami".

Całe zachowanie donosiciela tylko upewniło mnie o słuszności wcześniejszego odradzania wszystkim udziału w marszu inicjowanym przez człowieka gorszego pokroju nawet od Adama Michnika, który w swej lewicowej publicystyce raczy jednak trzymać pewien poziom. Czy odniosłem sukces? Można powiedzieć, że większości tak – jeżeli zsumować liczbę ludzi, którzy odmówili udziału w marszu, szczególnie ze strony Obozu Narodowo-Radykalnego i innych środowisk, można by naliczyć całkiem spore grono.

Do wszystkich chcących wziąć udział w marszu z inicjatywy konfidenta i kłamcy:

– jeżeli chcecie, by donosiciel i łgarz dopisywał sobie w zasługi Waszą obecność – powinniście iść na marsz

– jeżeli popieracie donoszenie na narodowców – zdecydowanie powinniście iść na marsz

– jeżeli plujecie w twarz narodowcom skazanym za wykonywanie salutu rzymskiego – absolutnie musicie iść na marsz

– jeżeli chcecie propagować demokratyczne antywartości (jedna z idei marszu) – Wasze nogi muszą nawet same iść na marsz

– w końcu: jeżeli plujecie w twarz Rotmistrzowi Pileckiemu, który ma być propagowany przez osobę o antynarodowej zaciekłości Jego oprawców – dokonacie swoistej myślozbrodni nawet tylko zastanawiając się nad udziałem w marszu.

Powtarzam, nie zawsze warto iść z każdym i z każdego inicjatywy, nawet jeśli idea upamiętnienia jest szczytna. Nie mam zarazem zamiaru potępiać potencjalnych uczestników marszu, którzy mogą być nieświadomi osoby inicjatora. Można natomiast bardzo łatwo wysłużyć się tym, którzy w pogardzie mają Prawdę. Nie róbcie z siebie pożytecznych idiotów, działających dla ludzi co najmniej głupich i zaplutych z nienawiści.

Jakub Albin ps. "Frodo", Brygada Pomorska ONR

Od Redakcji: Ten tekst został nam przysłany przez Brygadę Pomorską ONR z prośbą o publikację. Nie jest on opinią Redakcji konserwatyzm.pl w tej sprawie. Póki co nie zajęliśmy w tej kwestii stanowiska i nie wypowiedzieliśmy naszej opinii. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Brygada Pomorska ONR: Dlaczego nie warto iść na „marsz Rotmistrza” z inicjatywy konfidenta?”

  1. Przecież ten cały salut rzymski to był epizod niektórych frakcji wielkiego ruchu narodowego a nie jakiś jego istotny symbol, którym dziś należy sobie głowę zaprzątać. Z historycznego punktu widzenia to symbol faszystowski, który w Polsce nigdy nie był symbolem powszechnym a kto go dziś broni to sam siebie umiejscawia na jakimś marginesie. Ten cały Tyrpa może i jest oszołomem (bo takich jest sporo wśród ludzi popadających w różne skrajności) ale potrafię zrozumieć jego reakcję na ów „salut rzymski”. Dużo przesady w tym tekscie, a już wywodzenie, że tymi epitetami zostali naznaczeni kombatancji NSZ, bo tak nazwano autora, który ma z nimi kontakt, zakrawa o megalomanię.

  2. no cóż, wychodzi nieuctwo pana Albina, który nie wie nawet, że Marsze nie odbywają się z inicjatywy p. Tyrpy a Towarzystwa Michała Archanioła (o czym nietrudno się dowiedzieć, wystarczy przeczytać jeden artykuł na temat Marszów w całości).

  3. @Piast, ja rozumiem, że można być negatywnie nastawionym do salutu rzymskiego i sam jestem przeciwnikiem używania jego w pewnych okolicznościach. Czym innym jest jednak negatywne nastawienie, a czym innym zwykłe donosicielstwo, które uprawia Tyrpa. @Canislupus, na stronie facebook-owej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” (http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258) jest wyraźnie napisane, że akcja została zainaugurowana przez Tyrpę, do tego na wszelkich plakatach promocyjnych na pierwszym miejscu jest jego fundacja, więc raczy mi Pan nie zarzucać niewiedzy.

  4. Chciałbym zwrócić uwagę, że używania salutu zakazali Polakom…Niemcy po zajęciu Polski w 39r w oficjalnych afiszach-obwieszczeniach. Serio!!! Tak, więc pytanie kim są ludzie, którzy teraz piętnują używanie salutu przez polskich narodowców, a?

  5. Zasadniczo jestem przeciwny istnieniu regulacji prawnych zabraniających tzw. salutu rzymskiego i innych gestów propagujących komunizm lub faszyzm. Jednak wolnośc słowa jest nadrzędna. Ale skoro takie regulacje istnieją to nie widzę nic złego w wykorzystaniu ich do szkodzenia naziolom lub komuchom. Nie wiem, kto to jest p.Tyrpa, nigdy wcześniej o nim nie słyszałem, ale z powyższego nieskładnego tekstu nie wynika, żeby p.Tyrpa zrobił cokolwiek złego. A inicjatywa upamiętnienia rotm. Pileckiego- wielkiego człowieka, patrioty i bohatera – jest jak najbardziej słuszna i godna poparcia.

  6. No i dowód Panie Frodo, że ma Pan poważne problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Podlinkował Pan fan page’a akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” a nie Marszów Rotmistrza, które są akcją zainicjowaną przez TMA. Oczywiście p. Tyrpa aktywnie przyczynia się do organizacji Marszów i chwała mu za to. Jego wkład w proces przypominaniu o postaci Witolda Pileckiego jest również niezaprzeczalny.

  7. @ Piotr Kozaczewski „Dlaczego ONR nie zajmie sie niejakim Tyrpą, kapusiem i prowokatorem? Czyzby Was, Panowie-Radykałowie, RedWatch w łapki parzył? Namierzcie stwora (fotki, adres, tel. kom, IP etc.) i na RedWatcha’a! Moze sie jacys nieznani sprawcy zajma parchem. Zawsze można dodać adnotację „szczególnie dokuczliwa parchata gnida””. A jak ktoś dla jaj wrzuci tam fotkę np. Pana lub Pańskiego syna albo brata z takim dopiskiem, to będzie Pan zadowolony? W kwestii meritum z grubsza zgadzam się z wpisem T. Daleckiego.

  8. @Alek „A jak ktoś dla jaj wrzuci tam fotkę np. Pana lub Pańskiego syna albo brata z takim dopiskiem, to będzie Pan zadowolony?” – niech spróbuje, :-). Co do zgadzania się z p. Daleckim: ciekawe, kogo uważa Pan za tzw. nazioli?

  9. Osoby, które dążą do powtórzenia ludobójczej polityki Adolfa H. Nie rozszerzam bynajmniej tego pojęcia na wszystkich, z którymi się nie zgadzam ;). Nie wystarczy gest z ręką http://fasheiscool.blox.pl/2007/09/wpis.html choć uważam publiczne manifestowanie go za dziecinadę, próbę zwrócenia na siebie uwagi, rozdrażnienia otoczenia i ściągnięcia kłopotów w jednym.

  10. @Alek: Rozumiem, czyli nie chodzi o ideologie narodowosocjalistyczna, tylko o rzekome tzw. ludobójstwo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *