Buchanan: Czy Putin jest paleokonserwatystą?

Czy Putin jest jednym z nas?

By Patrick J. Buchanan

W kulturowej wojnie o przyszłość rodzaju ludzkiego, jest on jednym z nas?

Podczas gdy takie pytanie moze byc w zachodnich kregach kulturowych, uznane za bluzniercze, to w takim razie rozpatrzmy tresc wystapienia rosyjskiego prezydenta adresowanego do narodu.

Putin oswiadczyl majac na uwadze Ameryke, „Dzisiaj w wielu krajach moralne i etyczne normy sa rewidowane.”

„Oni obecnie zadaja nie tylko wlasciwego pojmowania wolnosci sumienia, pogladow politycznych i zycia prywatnego, lecz rowniez nakladaja obowiazek uznania rownosci pomiedzy dobrem i zlem.”

Tlumaczenie: Gdy prywatnosc i wolnosc myslenia, religii i mowy sa absolutnie sluszne, to zrownanie tradycyjnego malzenstwa z malzenstwem osob tej samej plci jest zrownaniem dobra ze zlem.

W tym wypadku brak jest moralnej rozterki, to jest moralnie jasne, zgoda lub sprzeciw.

Prezydent Reagan nazwał kiedyś stare Sowieckie Imperium jako „centrum zła współczesnego świata.” Prezydent Putin imputuje zaś, ze Ameryka Baracka Obamy zasługuje na ten tytuł w 21 wieku.

On nie jest bez argumentow kiedy sie zastanowimy nad amerykanskim prawem do aborcji na zadanie, homoseksualnymi malzenstwami, pornografia, rozwiazloscia i calym wachlarzem wartosci hollyoodzkich.

Nasi dziadkowie nie rozpoznaliby Ameryki, tej w ktorej my dzis zyjemy, Co wiecej, Putin twierdzi, ze nowe zdeprawowania zostaly narzucone w sposob niedemokratyczny.

Oswiadczyl, ze „desktrukcja tradycyjnych wartosci” w tych krajach, idzie „z gory” jest „z samej natury niedemokratyczna poniewaz oparta jest na abstrakcyjnych idealach i sprzeciwia sie woli wiekszosci ludzi.”

Czy on mowi bez sensu?

Nieelekcyjni sedziowie oswiadczyli, ze aborcja i akty homoseksualne naleza do konstytucyjnie chronionych praw. Sedziowie byli ta sila napedowa, ktora doprowadzila do legalizacji malzenstw osob tej samej plci. Prokurator Generalny Eric Holder zas odmowil egzekwowania Obrony Aktu Malzenskiego.

W polowie 20-tego wieku Ameryka zostala zde-Chrystianizowana za pomoca sadowych nakazow , pomimo gwaltownych sprzeciwow ogromnej wiekszosci mieszkancow, ktorzy w przewazajacej liczbie sa Chrzescijaninami.

A malzenstwa osob tej samej plci nieukorzenione w historii i tradycji Zachodu, to rzeczywiscie „abstrakcyjna” idea . Skad to pochodzi?

Putin twierdzi, ze ludzie na calym swiecie popieraja rosyjska „obrone tradycyjnych wartsoci” przeciwko „temu co sie nazywa tolerancja” a jest „bezplciowe i bezpotomne.”

Mimo, ze jego postawa jako obroncy tradycyjnych wartosci stala sie powodem kpin w zachodnich mediach i kulturowych elitach, Putin sie nie myli, mowiac, ze on moze sie wypowiada w imieniu wiekszej czesci ludzkosci.

Malzenstwa homoseksualne sa popierane przez mloda Ameryke, lecz wiekszosc stanow jest temu sie przeciwstawia, z wybijajacymi sie czarnymi pastorami w awangardzie kontrrewolucji.

We Francji, milion ludzi wyszlo na ulice azeby zaprotestowac przeciwko narzuceniu przez socjalistow prawa do zawierania malzenstw homoseksualnych.

Jedynie w 15- tu ze 190-sieciu panstw zostalo to uprawomocnione.

Sad Najwyzszy w Indiach najwiekszej swiatowej demokracji, obalil orzeczenie sadu nizszej instancji, ktory zalegalizowal prawo do malzenstw miedzy osobami tej samej plci. Jest malo prawdopodobne, ze parlament w tym powyzej miliarda mieszkancow konserwatywnym spoleczenstwie zmieni w krotkim czasie , wyrok Sadu Najwyzszego.

W czterech tuzinach narodow, ktore sa zdominowane glownie przez Muzulmanow, i razem stanowia czwarta czesc Zgromadzenia Ogolnego ONZ i piata czesc ludzkosci, sprawa malzenstw homoseksulanych w ogole nie jest tam brana pod uwage. Papiez Franciszek ponownie zapewnil ponad miliard katolikow o utrzymaniu doktryny katolickiej, w tej kwestii.

Podczas gdy wiele amerykanskich i zachodnich mediow lekcewazy go jako autokrate i reakcjoniste, zacofanca, Putin moze widzi przyszlosc bardziej wyraziscie anizeli Amerykanie, ktorzy wciaz tkwia paradygmatach Zimnej Wojny.

Gdy zdecydowana walka w II polowie 20-tego wieku byl pionowy wertykalizm, Wschod vs Zachod, to walka 21 wieku moze byc prowadzona na plaszczyznie poziomej, horyzontalnej z konserwatystami i tradycjonalistami w kazdym kraju, zjednoczonym przeciwko wojowniczemu sekularyzmowi, wielokulturowych i transnarodowch – elit.

I chociaz amerykanskie elity mozna tez odnalesc w epicentrum antykonserwatyzmu i antytradycjonalizmu, to Amerykanie nigdy przedtem nie byli bardziej wyobcowani, podzieleni kulturowo, spolecznie i moralnie.

Teraz mamy dwa kraje.

Putin powiedzial, ze potajemnie jako dziecko matka go ochrzcila i wyznaje , ze jest chrzescijaninem. I to o czym on tutaj mowi o sobie jest ambitne i nawet zuchwale.

On stara sie przedefiniowac swiatowy konflikt w przyszlosci ” My vs Oni” kiedy konserwatysci, tradycjonalisci i nacjonalisci na wszystkich kontynentach i we wszystkich krajach powstana przeciwko kulturowemu i ideologicznemu imperializmowi, co widzi jako dekadencki Zachod.

” My nie naruszamy czyichkolwiek interesow” – powiedzial Putin, „albo usilujemy kogokolwiek nauczyc jak ma zyc.” Przeciwnik, ktorego on zidentyfikowal to nie jest ta Ameryka w ktorej wyrastalismy, lecz Ameryka w ktorej teraz zyjemy, ktora Putin spostrzega jako poganska i gwaltownie progresywna.

Putin bez wymieniania nazwy zadnego kraju zaatakowal „proby narzucania bardziej progresywnych modeli rozwoju” innym narodom, ktorym udalo sie doprowadzic do zmniejszenia „barbarzynstwa i przelewu krwi,” wali prosto z mostu w amerykanskie interwencje w Afganistanie, Iraku, Libii i Egiptu.

W swoim przemowieniu Putin zacytowal slowa rosyjskiego filozofa Mikolaja Berdiajewa, ktorego Solzenicyn podziwial za odwage z jaka przeciwstawial sie swoim bolszewickim inkwizytorom. Chociaz nie jest slawnym nazwiskiem, Berdiajew jest znany i ceniony w Centrum Kulturowej Odnowy Russela Kirka.

I nasuwa sie pytanie: Kto pisze Putinowi scenariusze?

Pat Buchanan

www.prawica.net, tłum ulcik140.

aw

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]
Facebook

0 thoughts on “Buchanan: Czy Putin jest paleokonserwatystą?”

  1. Buchanan pisze w artykule, że „Sedziowie byli ta sila napedowa, ktora doprowadzila do legalizacji malzenstw osob tej samej plci”. Owszem, małżeństwa uznawane niezależnie od płci dostępne są dla chętnych w części stanów, ale konserwatywny środkowy-zachód nadal nie udostępnia swojej – niemałej przecież liczbie mieszkańców – takich możliwości. Wydawało mi się, po dosyć przypadkowej lekturze kilku jego artykułów, że gość jest libertarianinem, a nie paleokonserwatystą, ale najwyraźniej zmienił orientację. Tak jak wielu przed nim, uległ czarowi reakcjonizmu… „My nie naruszamy czyichkolwiek interesow, albo usilujemy kogokolwiek nauczyc jak ma zyc” Zabawny jest pan Putin – dla nas, oczywiście, bo jesteśmy poza zasięgiem jego siepaczy. Mieszkańców Czeczenii, Gruzji, Osetii Północnej oraz lokatorów łagrów i GUŁagów w północno-wschodniej Azji nikt nie pytał o zdanie, czy chcą być zabijani w celu stabilizacji rosyjskich interesów geopolitycznych. Setki tysięcy trupów plamią dłonie tego pana… Ale to przecież katechon, w dodatku stoi w opozycji do „zgniłych” wartości zachodnich, dlaczego by więc nie propsować publicznie zbrodniarza?

  2. „…Setki tysięcy trupów plamią dłonie tego pana… ” – gł. terrorystów, sponsorowanych przez USraelskich ludobójców, oraz zwykłych żydomasońskich lachociągów, w postaci tzw. opozycji demokratycznej (czyli: obcej agentury), tzw. niezależnych dziennikarzy (czyli: usraelskich agentów wpływu) i tzw. niewinnie skazanych oligarchów (zazwyczaj mojżeszowego wyznania, sprawnie drenujących gospodarkę Rosji, a działających z nadania przechrzty-Jelcyna). Doprawdy, nie ma czego (no bo przecież nie „kogo”) żałować. Co do „stabilizacji rosyjskich interesów politycznych”: Od 1989 roku USrael systematycznie otacza Rosję bazami wojskowymi i wyrzutniami rakiet, sponsoruje terrorystów na Kaukazie i nie tylko. Trzeba ponadto powiexzieć, że, niezależnie od biografii jej władców, to ROSJA jest jedynym PAŃSTWEM (nie: narodem/ludem/wspólnota…) ale PAŃSTWEM, aktywnie wystepującym na forum miedzynarodowym, np. w ONZ, w obronie prześladowanych chrześcijan, oraz jednym z niewielu PAŃSTW, które w polityce wewnetrzej przeciwstawia sie pomysłom typu pedalstwo, aborcjonizm, genderyzm, eutanazja – niezależnie od degeneracji, jaka nastapiła w sferze moralnej po smierci Józefa Wissarionowicza Stalina. Śmiem twierdzić, że tylko potęga Rosji powstrzymuje USraelskich zboczńców-satanistów przed zafundowaniem ludzkości rządu swiatowego, przed dalekoidącą depopul;acje „mniej warościowych ludzi/ludów/narodów” oraz przed zamianą globalnej gospodarki w skrzyżowanie kasyna i burdelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *