Były trockista (Józef Pinior) na listach wyborczych PO

Dariusz Rosati, Witold Gintowt-Dziewałtowski, Józef Pinior – nowymi twarzami Platformy Obywatelskiej. Na godzinę przed konwencją SLD znani lewicowi politycy wystąpili na konferencji Platformy.

Bartosz Arłukowicz przekonywał, że to Platforma a nie SLD przyciąga obecnie ludzi lewicy: – Stajemy przed państwem jako ludzie o wrażliwości lewicowej, którzy postanowili realizować swoje umiejętności na wielkim pokładzie Platformy Obywatelskiej. (…) w jaki sposób można mówić o wrażliwości społecznej, jeśli opuszczają takie środowiska jak Krytyka Polityczna, jeśli SLD opuszczają profesor Środa, Wanda Nowicka? W jaki sposób można w sposób poważny mówić o wrażliwości, jeśli SLD opuszczają ludzie od zawsze związani z lewicą jak Robert Biedroń.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,10146783,Wybory_2011__Kolejni_znani_politycy_lewicy_przechodza.html

A. ME.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Były trockista (Józef Pinior) na listach wyborczych PO”

  1. Jakkolwiek popieram posła Libickiego i żywię do niego wiele szacunku, to w moim przekoaniu jest to moment, w którym należy poważnie zastanowić się nad postawieniem swojej osoby w takim towarzystwie.

  2. Od kiedy Biedroń związany z lewicą?! Lewica w nosie powinna mieć mniejszości, lewica interesuje się masami – narodami uciśnionymi, uciemiężoną klasą robotniczo-chłopską a nie jakimiś mniejszościami.

  3. @Alek: Nie wnikam w powody osobiste posła Libickiego, jest konserwatystą – dla mnie to jest istotne. Jeżeli godnie reprezentowałby prawicę – nie mam nic przeciwko. Niemniej jednak stawanie w jednym szeregu z trockistą i innymi lewakami – to już coś, co należy przemyśleć.

  4. Widzi Pan, a ja myślę odwrotnie ;). Wolałbym opcję: „chcę sobie spłacić kredyt, a skoro tym **** nie przeszkadzają moje poglądy i chcą mnie wystawić zamiast jakiegoś trockisty, to startuję od nich”. Bardziej przeszkadza mi zestawianie PO z katolickim konserwatyzmem, próby dowodzenia kwadratury koła i ta cała szopka z katechonizacją Platformy uwiarygadniająca obecną ekipę i mącąca niewyrobionym osobnikom w głowach, niż start motywowany przyczynami prozaiczno-osobistymi.

  5. @Mariusz_Matuszewski „Gramscisme de droite” proponowany przez Tomasza.J.Kostyle nabiera nagle niezwyklego znaczenia. Wchodzenie w struktury oficjalne jest droga do nikad i moze tylko sie skonczyc kleska dla bardzo wielu bardzo wartosciowych ludzi.

  6. Oj tam, oj tam. Przynajmniej w PO trockiści tworzą lewe skrzydło. W PiS trockiści stanowią skrajną wewnątrzpartyjną prawicę (Macierewicz).

  7. Nie miejmy złudzeń. Te ciągłe transfery lewicy do Platformy to tworzenie gruntu pod koalicję PO-SLD, gdyby PSL nie weszło do parlamentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *