Centrum Szymona Wiesenthala próbuje zastraszyć Kościół Katolicki w Chorwacji

Jak podała szwajcarska, francuskojęzyczna gazeta „Tribune de Genève” , Centrum Szymona Wiesenthala  wyraziło oburzenie w związku z odprawieniem w Zagrzebiu 28/12/2011 Mszy Św. za dusze  dr Ante Pavelicia w rocznice jego śmierci w wyniku zorganizowanego przez zbirów Tito zamachu.

Pan Efraim Zuroff, kierownik Centrum powiedział, iż odprawienie tej Mszy Św. przynosi  Kościołowi wstyd i że jest ono rzeczą niezrozumiała  w sytuacji, gdy Chorwacja ma wstąpić do UE w 2013 roku. Pan Efraim Zuroff zazadal zakazania w przyszłości odprawiania Mszy Św. za dusze Dr Pavelicia, od Kościoła w Chorwacji domaga się zaś on….. sekularyzacji dwóch księży, którzy odprawili Msze Św. gdyż  – jak się wyraził – wystawili oni na pośmiewisko  wartości  chrześcijańskie. 

Komentarz: Religia katolicka nie tylko zezwala, ale i nakazuje modlić się za każdego, żyjącego lub umarłego. Nawet w odprawieniu Mszy za dusze Stalina nie byłoby absolutnie nic szokującego. Próby interwencji w dogmaty Prawdziwej  Wiary,w teologię katolicką, w przepisy kanoniczne ze strony p.Efraima Zuroffa są niezwykle poważnym nadużyciem. Co zaś się tyczy wejścia Chorwacji do UE w lipcu 2013 roku, to należy tylko mieć nadzieję, że ten masoński twór jakim jest UE  2013 roku nie doczeka.

 

W poniższym filmiku zdjęcie grobu  Ante Pvelicia w Madrycie .

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZJ1ZPMi6wXg&feature=player_detailpage

 

(a.r.)

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Centrum Szymona Wiesenthala próbuje zastraszyć Kościół Katolicki w Chorwacji”

  1. Bezczelność żydostwa nie zna granic. Domagali się już, jak to nazwali „dekanonizacji” św. Maksymiliana Kolbe. Nie mniej jednak przykład w komentarzu ze Stalinem jest zupełnie nietrafiony – Stalin był formalnie ochrzczony w schizmie, Ante Pavelic był katolikiem. Z książki ks. Warszawskiego „Studia nad wyznaniowością marszałka Piłsudskiego” podaję cytat papieża Grzegorza XVI, który umiał jednemu z biskupów, który za zmarłą a nie przynależną do Kościoła katolickiego królową zarządził msze publiczne, wysłać napomnienie: „Trudno nam wyrazić słowami, jak wielki zadaliście nam ból, kiedyśmy się dowiedzieli z wydanych przez was zarządzeń, iż nakazaliście odprawianie sufragiów, jakie Kościół zastrzega sobie dla wiernych, zmarłych w łonie jego własnej społeczności, również tejże królowej, która, jak całe życie spędziłą na wyznawaniu wiary niekatolickiej, tak też w tej postawie pomarła. I nic tu nie poradzi domysł, iż mogła była, w ostatniej chwili życia, za przyczyną niezbadanych wyroków miłosierdzia Bożego, nawrócić się ku pokucie. Albowiem owe ukryte tajemnice Bożych łask nie podlegają absolutnie zewnętrznym zarządzeniom władzy kościelnej. Stąd też słusznie, zarówno w prawie dawnym, jak i w współczesnym, zakazuje się gloryfikowania rytem katolickim jednostek zmarłych w postawie publicznego wyznawania niekatolickiej wiary”. Taka jest postawa wypływająca z przekonania o jedynozbawczej wierze. Publiczne Msze odprawiane są tylko za dusze WIERNYCH zmarłych.Oczywiście nie ma przeciwwskazań do takich Mszy za Ante Pavelica. Ale nawet gdyby były jet to wewnętrzna sprawa Kościoła a nie żydostwa.

  2. W kazdym razie problematyka NDH jest i coraz bardziej bedzie jakby ukrytym punktem odniesienia calej dyskusji po referendum.Jak slusznie napisal kiedys Mladen Schwartz, bez NDH nie byloby wspolczesnej Chorwacji. Stad zainteresowanie Centrum tym malym krajem.

  3. Proponuję w odwecie zażądać zakazu obchodzenia Hunuki i nakazać jedzenie wieprzowiny ( tu przy okazji stworzy się nowy element polityki rolnej zgodnie z życzeniami kol.Konrada Rękasa)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *