Chorwaci wybrali Unię Europejską

Chorwaci zagłosowali za wejściem ich kraju do Unii Europejskiej. Dane z 99 procent punktów do głosowania pokazują, że zdecydowana większość uczestników wczorajszego referendum akcesyjnego – ponad 66 procent, opowiedziało się za przystąpieniem do Wspólnoty.

Jak wskazują dane państwowej komisji wyborczej, referendum nie wzbudziło powszechnego zainteresowania. Do godziny 16 frekwencja wyniosła zaledwie nieco ponad 33 procent, tymczasem w niedawnych wyborach parlamentarnych o tej samej porze głosy oddało ponad 46 procent uprawnionych.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/522254,Chorwacja-dwie-trzecie-glosow-za-Unia-Europejska

Komentarz: Za komentarz niech posłuży artykuł p. Antoine Ratnika z dn. 18.01. br.: https://konserwatyzm.pl/artykul/3478/koniec-niepodleglosci-panstwa-chorwackiego

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Chorwaci wybrali Unię Europejską”

  1. Frekwencja wyniosła 44%. Może wyczuli, że zostanie wcielona w życie zasada „nieważne kto jak głosuje, ważne kto liczy głosy”? Albo poszli na lep propagandy merdialnej twierdzącej, że przeciwnicy anszlusu i tak nie mają szans.

  2. Frekwencja wyniosła 44%, a za wejściem do UE głosowało 66% biorących udział w referendum. Czyli że łącznie jakieś 28 – 29 % Chorwatów zdecydowało o tym, że 100% będzie topiło pieniądze w unijnym bagnie. Bomba. Coraz bardziej śmiać mi się chce z tej demokratycznej arytmetyki, z uporem twierdzącej, że oto zdecydowała większość…

  3. @Mariusz Matuszewski – skoro frekwencja wyniosła 44% a 66 % było za, to oznacza ni mniej ni więcej, że niecałe 15 % było przeciw.

  4. „Za komentarz niech posłuży artykuł p. Antoine Ratnika z dn. 18.01.” – a czemu nie artykuł Ludwika Skurzaka z 28.08. br ? Coś się zmieniło może ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *