Czy katolik może nie głosować na PiS?

Pan
Zdzisław Pupa
Kandydat PiS na Senatora
w okręgu 55

Pan
Stanisław Ożóg
Prezes
Zarządu Okręgowego PiS
Okręg nr 23 Rzeszów

Podczas Panów wizyty w Radio Maryja mocno akcentowany był wątek, iż kto kandyduje bez poparcia PiS, czyni zło. Pan Ożóg wyparł się tych wypowiedzi kilka dni później na antenie Radio Rzeszów. Okazuje się, że chyba takie jednak jest stanowisko PiS, skoro sam Adam Hofman powiedział właśnie, że jedna z partii, która wystawiła kandydata bez zgody waszego ugrupowania /podaję za Polskie Radio/ – popełnia grzech, z którego powinna się spowiadać.

Sprawę tę uważamy za bulwersującą z następującego powodu. Stanowisko to zostało zaprezentowane w audycji z Panów udziałem w rozgłośni, która mieni się „katolickim głosem w naszych domach”. Chodziło więc o stworzenie wrażenia, iż katolik, który nie głosuje na PiS, grzeszy. Ewidentnie manipulacyjny charakter takich działań jest tym bardziej bulwersujący, że PiS wielokrotnie występowało przeciw nauczaniu Kościoła. W 2007 roku liderzy Waszego ugrupowania z premedytacją doprowadzili do upadku projektu mającego na celu ochronę życia. Od kilku lat w sprawie in vitro zgłaszacie projekty zwierające zapisy nie-zgodne z nauczaniem Kościoła. Liderzy waszego ugrupowania doprowadzili do usunięcia arcybiskupa Stanisława Wielgusa. To ostatnie było zdarzeniem niebywałym. Nawet w okresie PRL władze nie posuwały się do tak jawnego ataku środkami politycznymi na urzędującego hierarchę.

W sprawie insynuowania przez Was innym politykom, że grzeszą, uczestnicząc w życiu publicznym bez zgody PiS, kierowaliśmy już jeden list do Zdzisława Pupy. Nie doczekaliśmy się odpowiedzi. Za to Stanisław Ożóg publicznie zaparł się Waszego stanowiska. Po obecnej wypowiedzi Adama Hofmana w sprawie nie może być już żadnych wątpliwości.

Ireneusz Dzieszko
kandydat do Senatu – okręg nr 55

Do wiadomości: o. Tadeusz Rydzyk, Toruń

aw

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Facebook

0 thoughts on “Czy katolik może nie głosować na PiS?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *