Duże zmiany w Telewizji Polskiej od jesieni

Duże zmiany w ofercie programowej TVP zapowiedział na spotkaniu z dziennikarzami prezes telewizji Juliusz Braun. Od jesieni w TVP1 pojawi się przedpołudniowe pasmo edukacyjne. Z kolei TVP2 ma być nastawiona na kulturę – na antenę wróci Teatr Telewizji.

Jak powiedział Braun, telewizyjna Jedynka skoncentruje się głównie na informacjach i publicystyce. W Dwójce, której profil ma być bardziej kulturalny, w zasadzie nie będzie polityki – pozostanie jedynie program Tomasza Lisa.

Przed południem, od poniedziałku do piątku, w Jedynce będzie pasmo edukacyjne, skierowane głównie do młodych widzów. W poniedziałki programy poświęcone będą muzyce, we wtorki – historii, w środy – przyrodzie; w czwartki emitowane będą programy naukowe, a w piątek – z zakresu filmu. Audycje naukowe mają powstawać m.in. we współpracy z Centrum Nauki Kopernik, zaś dotyczące kinematografii – we współpracy z Państwowym Instytutem Sztuki Filmowej.

W Jedynce będzie też codzienne pasmo publicystyczne, ale dopiero po wyborach. Do tego czasu, raz w tygodniu, mają odbywać się debaty wyborcze.

Prezes TVP zapowiedział, że do Dwójki wróci Teatr Telewizji. Początkowo mają być emitowane nagrania archiwalne, później – nowe, m.in. „Dolina nicości”, zrealizowana na podstawie powieści b. prezesa TVP Bronisława Wildsteina. Planowana jest też jedna transmisja teatralnego spektaklu na żywo. Pytany o koszty realizacji tych audycji Braun powiedział, że jedna kosztuje ok. 600-700 tys. zł; z emisji reklam przed i po spektaklu telewizja jest w stanie uzyskać ok. 150 tys. zł.

http://wiadomosci.onet.pl/media/duze-zmiany-w-telewizji-polskiej-od-jesieni,1,4812206,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *