Działeczce ONR Podhale w Toruniu uczestniczą w zbiórce żywności dla Polaków mieszkających na kresach wschodnich

TORUŃ:  Stowarzyszenie Odra-Niemen postanowiło zorganizować zbiórkę żywności dla Polaków mieszkających na dawnych kresach wschodnich. W regionie toruńskim wezwanie podjęła Młodzież Wszechpolska okręgu kujawsko-pomorskiego.

Do współpracy toruńscy Wszechpolacy zaprosiliśmy zaprzyjaźnione środowiska: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej, harcerzy z ZHR, studentów WSKSiM, ONR, Stowarzyszenie ONR Podhale w Toruniu, Korporację Akademicką Kujawia oraz licealistów z toruńskich szkół. Razem udało się zebrać 15 kartonów żywności o wydłużonym terminie przydatności do spożycia. 30 marca, zebrane paczki – przy wsparciu Kolegów ze Stowarzyszenia ONR Podhale w Toruniu – zawieziono na miejsce zbiórki do Złotorii.

                Koordynator inicjatywy Młodzież Wszechpolska okręgu kujawsko- pomorskiego dziękuje wszystkim wymienionym środowiskom za pomoc i wsparcie tej szlachetnej inicjatywy. Bez Was nasza zbiórka nie wyglądała by tak okazale. Szczególne podziękowania należą się harcerzom i harcerkom z ZHR, którzy zebrali najwięcej paczek. /MA. MW Toruń/

(krótki) FILMIK obrazujący inicjatywę: http://www.youtube.com/watch?v=3BYL2_UUHdE&feature=player_embedded#!

ŹRÓDŁO: www.onrpodhale.boo.pl

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *