Europosłowi wolno wszystko?

Eurposeł Zbigniew Ziobro (PiS) został zatrzymany na niemieckiej autostradzie za przekroczenie prędkości. Jego samochód miał inne numery z przodu i z tyłu. Zasłonił się immunitetem i policja niemiecka go puściła.

Do zatrzymania Ziobry miało dojść 15 lutego 2011 na autostradzie A9 w Bawarii. Niemiecka gazeta powołuje się na raport wewnętrzny policji, do którego dotarli dziennikarze.

Jak podaje „Tagesspiegel”, wobec przedstawienia przez Polaka paszportu dyplomatycznego, policjanci skontaktowali się z miejscową prokuraturą prosząc o pomoc. Mieli otrzymać szybko rozkaz, aby „natychmiast zaprzestać kontroli i nie podejmować dalszego postępowania wobec zatrzymanego”. Ziobro został puszczony wolno i kontynuował jazdę.

TVN24
Komentarz: Jak nauczał kiedyś Tomasz Gabiś, „władza bez nadużyć traci swój smak” [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Europosłowi wolno wszystko?”

  1. W kwestii formalnej, wg prawa polskiego nie można przyjąć kary nie odrzucając jednocześnie immunitetu. Czyli albo wsio albo zero.

  2. Z przykrością muszę stwierdzić, że tym razem komentarz Redaktora Naczelnego już przekroczył pewien poziom. Żeby przekroczenie dopuszczalnej prędkości na autostradzie nazywać nadużyciem? Czegokolwiek by nie sądzić o Ziobrze, tu akurat uważam, że postąpił jak najbardziej słusznie. Sam na jego miejscu postąpił bym identycznie, gdybym miał jakiś papierek powodujący zaprzestanie kontroli. Raczej należało by się zastanawiać, dlaczego w ogóle potrzebny jest taki papierek. W cywilizowanym państwie kara powinna być tylko wtedy, gdy była wina, czyli gdy ktoś został poszkodowany czyimś działaniem.

  3. @ sadi – nie chodzi o szybkość. Ma Pan samochód? Jestem ciekawy miny policjanta widzącego jak jedzie Pan autem z dwoma różnymi tablicami rejestracyjnymi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *