Fronda.pl ocknęła się?

Na Fronda.pl czytamy:

O. Tadeusz Rydzyk przez ostatnie lata popierał trochę bezwarunkowo PiS (nie licząc umieszczania na listach wyborczych swoich ludzi). Gdy miał do wyboru katolickiego polityka, który walczył bezkompromisowo z aborcją, Marka Jurka, poparł zwolenników  eugenicznego „kompromisu aborcyjnego” z Prawa i Sprawiedliwości. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że Jarosław Kaczyński jak przystało na cynicznego polityka przez lata wykorzystywał poparcie ludzi środowiska Radia Maryja, które jest mu ideologicznie bardzo dalekie. Żoliborski lekko lewicowy inteligent w imię sojuszu  wybaczył nawet o. Rydzykowi obraźliwe słowa redemptorysty na temat śp. Marii Kaczyńskiej. To był pewien rubikon bowiem wydawało się ,że Kaczyński nie wybacza uderzenia w jego rodzinę. Oczywiście ta cyniczna gra szła również w drugą stronę. O. Rydzyk również odrzucał bliższe katolicyzmowi partie w imię sojuszu z najbardziej mu opłacalnym ugrupowaniem.

fronda.pl

Komentarz: Redaktor Terlikowski też ostatnio poparł PiS, czyli “poparł zwolenników eugenicznego „kompromisu aborcyjnego” z Prawa i Sprawiedliwości”. [MJ]

zam. aw

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Facebook

0 thoughts on “Fronda.pl ocknęła się?”

  1. Owszem, Terlikowski poparł PiS, ale wydaje mi się, że raczej ze względu na wybór “mniejszego zła”, niż faktyczne przekonanie o czystości tegoż ugrupowania. Profesor Wielomski też poparł PO ze względu na kilka aspektów tejże partii, a nie jej całościowy obraz (mam nadzieję!).

  2. Nie tylko p. prof. Wielomski poparł PO, a krytykuje p. red. Terlikowskiego za poparcie PiS-u, ale również członkowie KZ-M współpracowali z PPP, a krytykowali współpracę Falangi z maoistami.

  3. @MSułkowski – Z tego co pamiętam, to p. Wielomski nie popierał PO, ale kandydatów prokonserwatywnych na jej listach. A to ogromna różnica! Natomiast p. Terlikowski napisał: “Wbrew pozorom nie chodzi tu jednak tylko o przeszłość, ale także o przyszłość. Od tego jak wybierzemy teraz zależy jakim będziemy państwem za lat kilka, kilkanaście. Czy będziemy wolni i suwerenni czy nie? Ale też czy będziemy nowocześni i bogaci czy wręcz przeciwnie wciąż na garnuszku u bogatszych (którzy, jak widać już teraz coraz mniej chętnie wspierają kogokolwiek). I dlatego nie mam wątpliwości, że mimo wszystkich zarzutów jakie mam do Prawa i Sprawiedliwości, tym razem trzeba na tę partię zagłosować.” Czyli zachęcał do głosowania na listę PiS “mimo wszelkich zarzutów”. PS: Osobiście nie mam nic do panów Terlikowskiego i Wielomskiego. Jednak nalegam, by wszelka krytyka ich działalności opierała się na faktach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *