Gazeta Polska handluje śmiercią smoleńską …

Co tydzień czytam Gazetę Polską. Traktuje tę lekturę, jak podróż do świata osobliwości. Czasem śmiesznych, a czasem wręcz przeciwnie – smutnych. 
Ostatnio czytałem numer z 13 lipca. Między innymi Tomasz Sakiewicz po raz kolejny publikuje w nim ogłoszenia, że trwa zbiórka pieniędzy na nowy dziennik. Wygląda to niewinnie, ale jeśli zestawić to z polemikami, jakie toczą z nim redaktorzy Uważam Rze widać wyraźnie, że mamy tu do czynienia z twardą walką o rynek. O  kasę i czytelników.  W tej rywalizacji stoję zdecydowanie po stronie braci Karnowskich, którzy emocje i opinie prawicowych czytelników sprzedają w cywilizowanej i strawnej formie. Bardzo to nie w smak gazecie Sakiewicza, która się na taką formę zdobyć nie potrafi, więc oskarża. Choćby o to, że konkurenci próbują ją podrobić. 
Ale to nie koniec, bo w tej rywalizacji GaPol odwołuje się po prostu do najniższych emocji. Oto, bowiem na stronie 32 omawianego numeru znajdujemy następujące ogłoszenie: Biblioteka Smoleńska – kolekcja filmów!: Każdy, kto kupił jakikolwiek produkt z „Biblioteki smoleńskiej” dostaje pięć złotych zniżki na pozostałe! I pisze to gazeta, która rzekomo odwołuje się do najbardziej intymnych uczuć tych, którymi wstrząsnął dramat z 10 kwietnia. Trudno nazwać to inaczej jak zwykłym handlem śmiercią smoleńską. Obrzydliwe… 
www.facebook.com/flibicki
Jan Filip Libicki
-asd
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Gazeta Polska handluje śmiercią smoleńską …”

  1. Moim zdaniem Michalkiewicz ma racje ze dla JFL to forsa jest najwazniejsza, i ze strachu przed utrata konfitur nawial z „forsa jest najwazniejsza” do PO 🙂 .. I ten jego atak na Radio Maryja.. zalosny… Moim zdaniem JFL powinien wstapic do SLD i tam w prawym skrzydle tej partii realizowac konserwatyzm 🙂 heheh.. katastrofa do szescianu.. kompromitacja po calosci.. ehhh… mam nadzieje ze zaden konserwatysta nie odda na niego glosu.. i , doprawdy, przestancie drukowac jego texty, a to ze jest kumplem AW ? to co? W tym tekscie , usprawiedliwiajacym ruch JFL Pan Wielomski przegial… Na nastepnym spotkaniu spytam Michalkiewicza co sadzi o tym calym konserwatyzm.pl , zaczyna sie robic conajmniej dziwnie..

  2. Też mnie to irytuje. Przez takich Libickich Nowa Prawica straci głosy, ponieważ ludzie, za Panem Profesorem Wielomskim, powiedzą: po co głosować na NP, skoro jest Libicki, a on przynajmniej ma szanse. Inna część wybierze pseudo-konserwatystę Gowina i jemu podobnych. Trzeba powiedzieć jasno: to nie głos na NP jest głosem straconym, tylko na takich ludzi jak Libicki, którzy w partiach głównego nurtu mogą jedynie parzyć kawę. Mówienie, że lepiej budować prawe skrzydło w PO to abstrakcja. Jakie prawe skrzydło, z 10 posłami? To już lepiej głosować na NP, dzięki czemu zdobędzie może te 3% i uszczknie coś z budżetu. Poza tym każdy głos oddany na NP, nawet jeśli nie przełoży się na mandaty, pokazuje ilu ludzi można zgromadzić do ewentualnego zamachu stanu; bo w to, że demokratycznymi metodami da się wprowadzić jakiekolwiek reformy, nie uwierzę. Libickiemu i jemu podobnym nie będzie zależeć na reformach, bo gdzie się wtedy znajdą dla nich stołki?

  3. Dzisiejesze sekty to dobrze prosperujące przedsięwzięcia biznesowe. Nie inaczej ma się sprawa z sektą smoleńską. To już czysty biznes. Taki np. red. Pospieszalski zrobił sobie za publiczne pieniądze dobry materiał reklamowy (tzn. film „Solidarni 2010”) i teraz można już kosić kasę. Objeżdża kraj i i za jedno spotkanie w terenie bierze 2,5 tys. zł. W sumie można pogratulować pomysłu na biznes.

  4. Problemem jest pokladanie nadzieji w jednym czlowieku, co zawsze prowadzi do kleski .(Nawet jesli ten czlowiek jest kims wartosciwym).

  5. Oh sekty.. Ci ludzie naleza do Kosciola Katolickiego.. i nikt ich z tego kosciola nie wywalil narazie.. pozatym ultrakatolickie bractwo Piusa tez jest uznawane przez tzw „wiekszosc” za sekte.. Wlasciwie od kiedy biznes jest czyms zlym? rozumiem ze kase moga trzepac tylko czerwoni.. a jak ktos prawicowiec a niedaj Boze katolik to pieniedzmi ma gardzic i wszystko za darmoche robic?? No wlasnie pokladanie nadziei w jednym czlowieku jest niebezpieczne dlatego lepiej budowac duzy ruch konserwatywny z ktorego moze sie wylonic kilku silnych liderow .. dlatego lepiej wspolpracowac z sekta niz z lewusami.. sekciarze przynajmniej kochaja polske a nie gardza nia jak lewusy..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *