Gen. Czaban: informowałem, że dzieje się źle

„W ciągu trzech lat napisałem grubo ponad 200 pism dot. paliwa i szkoleń, informując, że dzieje się źle – powiedział w poniedziałek b. szef szkolenia Sił Powietrznych gen. Anatol Czaban. Dodał, że lotnicy nie mogą się doprosić o instrukcje na samoloty Tu-154M i Jak-40.

Czaban, obecnie asystent szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego ds. Sił Powietrznych i szef szkolenia w latach 2007-2010, był w poniedziałek pytany w TVN 24, „ile napisał pism, chociażby do ministra obrony narodowej, że dzieje się źle”. – Moimi pismami machano wszędzie, włącznie z Sejmem, i robili to poważni ludzie. Dotyczyło to i paliwa, i szkolenia, i wielu innych rzeczy. W sumie takich pism przez trzy lata napisałem grubo ponad 200 – odpowiedział Czaban.

Opublikowany w piątek raport polskiej komisji badającej katastrofę smoleńską wskazuje m.in. na nieprawidłowości w szkoleniach pilotów z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, który zajmuje się przewozem najważniejszych osób w państwie, oraz niedostateczny nadzór na szkoleniami ze strony Dowództwa Sił Powietrznych.”

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gen-czaban-informowalem-ze-dzieje-sie-zle,1,4810264,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *