Gratulacje dla p. Leszka Millera – katechona polskiej lewicy

W imieniu Redakcji Konserwatyzm.pl pragniemy złożyć panu Leszkowi Millerowi szczere gratulacje z okazji ponownego wyboru na stanowisko Przewodniczącego SLD. Gratulacje te składamy jako ideowi  konserwatyści wybitnemu politykowi, który sam określa się mianem „konserwatysty PRL”.

Być może nie wszyscy na hałaśliwej i zrewoltowanej duchowo polskiej tzw. prawicy zdają sobie z tego sprawę, ale były Premier jest obecnie jedynym znaczącym politykiem na lewicy, który może powstrzymać ofensywę polityczną Janusza Palikota. Skoro bronimy wartości Cywilizacji Łacińskiej, to naszą sympatię będą budzić wszyscy ci  politycy, którzy stanowią realną konkurencje na lewicy dla szarlatana polskiej polityki jakim jest Palikot. Jako polityczni realiści, wolimy tedy „konserwatystę PRL” od „rewolucjonisty z Biłgoraja”.

Mamy nadzieję, że Pan Premier, wykazujący się w przeszłości instynktem propaństwowym i zdradzający predylekcję do konserwatywnego rozumienia polityki, stoczy zwycięską batalię o lewicę z postępowymi siłami nadciągającymi z czeluści politycznego Mordoru.

Redakcja Portalu Myśli Konserwatywnej www.konserwatyzm.pl

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Gratulacje dla p. Leszka Millera – katechona polskiej lewicy”

 1. Jaja , pan Dalecki się wścieknie. Myślę jednak ,że popierani Millera w walce z palikotyzmem powinno być ciche ,zakulisowe. Takie ostentacyjne działanie nie służy KZM , a szczególnie panu Wielomskiemu , robi tylko ;złą krew”.

 2. Niestety, ale Leszek Miller (jak zdaje się każdy polityk w Polsce odpowiednio wysokiego szczebla) przeszedł europejska i amerykańską tresurę polityczną, a więc już dawno przestał być „konserwatystą PRL”.

 3. Debilizm tego oświadczenia przekracza granice wyobraźni….Mam nadzieję, że to są jaja.Zacytuję klasyka – Monty Pythona – STOP ! Ten skecz staje się zbyt głupi!

 4. Zdecydowanie odcinam się od tego co tu napisano. Wspieram portal, ale to jest przeciwko mnie. Nie godzę się na to. Gratulować komuś tylko dlatego, że był zbyt głupi by zostać „palikotem”????? Panie Miller. Kimś trzeba być, prawda? A szanowna Redakcja? Kim jest? JJM

 5. Bardzo wywazone oswiadczenie.Dobrze napisane i dokladnie wybijajace roznice miedzy postawa klasyczna , a , powiedzmy, „frankfurcka”.

 6. Ja to myślałem, że po promocji tow.Ziętka nic mnie już nie zaskoczy. Nie zapomnijcie proszę 16 lutego wysłać życzeń urodzinowych Kim Dzong Ilowi. Aha – i Jaruzel niedługo zdechnie, trzeba wysłać oficjalną delegację z wieńcem na pogrzeb i zrobić żałobę na portalu.

 7. Czemu służyć ma to oświadczenie? Jaki wpływ na rzeczywistość chcą osiągnąć autorzy publikując gratulacje, których adresat nie przeczyta? Przeczyta za to je widownia wewnętrzna, co spowoduje kolejną psującą emocje dyskusję, która istotnie odwróci uwagę od spraw istotnych oraz stworzy na przyszłość bariery, urazy i brak zaufania.

 8. @Alek Oczywiscie, ze zainteresowany nie przeczyta.Ale oswiadczenie Redakcji wywola wlasnie dyskusje – mam nadzieje – na temat tego, czym jest lewica.Dzis wielu ludzi glosi poglady, ktore uchodza za” skrajnie prawicowe”, a ktore jeszcze w latach 30-tych XX w. wyznawal kazdy socjalista( np.Marine Lepen czy J.Kaczynski).Potrzebna jest dyskusja o tym, czym jest lewica.Taka dyskusja jest istotna. ps.dlaczego Pan mowi o urazach?Ze sie ludzie nie zgadzaja, to zaraz musza byc urazy?

 9. Poza wszystkim innym jestem sceptyczny w odniesieniu do nazywania Millera nadzieją na osłabienie Palikota. Miller to nie typ wilka, tylko lisa; stary partyjny aparatczyk, który nie raz i nie dwa musiał lawirować między frakcjami w PZPR, gabinetami w III RP, etc. A zatem wiara w to, że on pójdzie na konflikt z kimś, kto ma większe poparcie od niego, jest dość bezprzedmiotowa. On się raczej będzie starał wzmocnić SLD przejmując to, co proponuje Palikot, a może nawet – zdając sobie sprawę z braku szans na wygrany konflikt, wejdzie z nim w porozumienie. Jeżeli mam rację, to lewica, niezależnie od tego, jaką będzie mieć twarz, za cztery lata stanie do wyborów odświeżona, a być może i mocniejsza.

 10. Panie Antoine, katechonizm jest kontekstowy, więc być może Miller odegra teraz taką rolę, natomiast jego rządy jako premiera były rozczarowujące, tak bardzo nadgorliwością wobec Ameryki chciał nadrobić swe nieprawe, komusze pochodzenie.

 11. @Konrad Rękas A, to o to chodzi! Ja myslalem, ze Pan ma jakies szczegoly na temat ew.prania mozgu, ktore ewentualnie mialby Miller przejsc, zeby dalej istniec politycznie….

 12. Cóż, chyba wystarczą objawy. I sam fakt panoszenia się ambasadora amerykańskiego po kraju, prawie jak pod rządami PiS.

 13. Antoine Ratnik – „ps.dlaczego Pan mowi o urazach?” – Człowiek nie jest istotą nieemocjonalną. Mamy obowiązek wychować własne emocje by nie reagowały same sobie, tylko zgodnie z tym jak zostały uformowane. Na to, co umysł uważa za złe, głupie i nieroztropne, reagują one negatywnie, więc proszę się nie dziwić, że krytyków takich szopek one irytują. Jeśli ktoś, kogo chce Pan traktować poważnie, robi coś Pańskim zdaniem niemądrego, to też Pana to rusza. Przecież już raz Pan uroczyście zrezygnował ze współpracy z portalem, po czym Pan wrócił. Teraz proszę sobie wyobrazić, że portal publikuje na głównej stronie głosy poparcia dla masonerii lub kalwinizmu – to, jak rozumiem, jedni z Pańskich ulubieńców ;-). Jest reakcja?

 14. @ Alek – pisze Pan, że oświadczenie spowoduje spory pomiedzy nami a reszta tzw. prawicy. Tym samym zaklada Pan, że nam zalezy na opinii reszty tzw. prawicy. Zalożenie to jest bledne. Nie mamy z tym calym wscieklym, insurekcyjnym i zrewolucjonizowanym tlumem absolutnie nic wspolnego.

 15. @ adamwielomski – Wolałbym, żeby napisał Profesor, co z tego oświadczenia będzie pozytywnego poza rozróbą dla rozróby? Jeśli chodziłoby o dyskusję, to napisałby ktoś poważny tekst, w którym zamieszczono by akapit, że z punktu widzenia XYZ, Miller ma wyższość na Palikotem i ma zdolność przejęcia jego młodzieżowego elektoratu spod znaku skręta, bo może być dla niego bardziej wiarygodny. Potem trzeba by tę możliwość przepływu uzasadnić i wykazać, że prawdopodobieństwo odbicia przez Millera tegoż hepenerskiego elektoratu Palikota, jest większe niż odzyskiwanie przez niego lewicy socjalnej i połączenie bazy z nadbudową. To wtedy by była jakaś analiza, z którą można się zgadzać lub nie i dyskutować. A ostentacyjne składanie gratulacji, to jest pajacowanie, które wzbudza tylko złe emocje jednych, które najwyraźniej bawią drugich.

 16. Pan Alek ma stuprocentową rację. Poza tym podejrzewam, że gdyby nie głosy oburzenia pojawiające się raz po raz po takich hucpiarskich oświadczeniach, powodujące u ich autorów złośliwą i przekorną satysfakcję, to prędko na konserwatyzm.pl skończyłaby się praktyka ich wydawania. Bez odzewu i oburzenia wydawanie ich przestałoby mieć jakikolwiek sens.

 17. @Alek Moje dawne „odejscia” i”powroty” mialy charakter demonstracji zwiazany z kwestiami akcesu do PO, a nie z kwestiami ideowymi.Obecnie zwyczajnie ignoruje obecnosc pewnej osoby na portalu, nie interesuje mnie ona, to wszystko.

 18. Miller 'powstrzymac ofensywe Palikota”??!! buhaha! coz, widac nie tylko Lem byl fantasta…. RP malo tego, ze zatrzymac juz sie nie da- nie da sie nawet 'przychamowac’ i wy doskonale o tym wiecie. wasza desperacje juz widac wyraznie, a to dopiero poczatek- waszego konca!!!!!!!!!!!!!!!!!

 19. To już za wiele. Krytyka beatyfikacji JP II (i ogólnie błogosławionego Jana Pawła II), obrona linii politycznej Jaruzelskiego, krytyka dekomunizacji, szafowanie katechonem – Tusk, Miller, Kadafi. A teraz Miller…. To wystarczające powody by tego portalu nie czytać. Na szczęście jest Christianitas, Teologia Polityczna, Polonia Christiana. Tam teraz jest prawdziwy konserwatyzm. Tu na pewno nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *