Instytut Globalizacji zdradza szczegóły najnowszej edycji Akademii Liderów Opinii oraz Akademii Przywództwa w Warszawie.

Już wkrótce rozpocznie się kolejna edycja popularnego kursu Akademia Liderów Opinii. Inauguracja będzie miała miejsce w katowickim Klubie Marchołt, w czwartek 3 października o godz. 17.30. Wykład otwarcia pt. „Sowieckie ludobójstwo na Polakach w latach 1937-1938” wygłosi dr Tomasz Sommer, redaktor naczelny tygodnika Najwyższy Czas! Wykład będzie połączony z kiermaszem książki prawicowej, na której będzie można nabyć najnowszą książkę autora pt. „Dzieci operacji polskiej mówią”. Spotkanie poprowadzi dr Tomasz Teluk, prezes Instytutu Globalizacji.

Z kolei w poniedziałek 14.10 w gliwickim Kościele pw. Chrystusa Króla odbędzie się spotkanie z ks. dr Markiem Dziewieckim. Ten jeden z najwybitniejszych rekolekcjonistów w Polsce opowie o zagrożeniach dla rodziny wynikających z rozpowszechniania się ideologii gender.

W listopadzie i grudniu wszystkim kursantom i użytkownikom platformy e-learningowej, zostaną udostępnione wykłady z kursu filozofia polityki on-line powstałego dla Szkoły Wyższej im. ks. J. Tischnera w Krakowie. Są to: myśl polityczna św. Augustyna (wykład prof. B. Szlachta, ćwiczenia Podniesiński, Przychodzeń), myśl polityczna św. Tomasz z Akwinu (wykład prof. B. Szlachta, prof. J. Bartyzel, ćwiczenia Podniesiński, Przychodzeń), myśl polityczna Johna Locke’a (wykład prof. Z. Rau, ćwiczenia Podniesiński, Przychodzeń), liberalizm Rawlsa i Nozicka (wykład prof. Z. Rau, ćwiczenia Podniesiński, Przychodzeń).

Ponadto w poniedziałek 25 listopada w Kościele pw. Chrystusa Króla w Gliwicach, przy ul. Okrzei, odbędzie się wykład specjalny i promocja książki Anny Golędzinowskiej pt. „Ocalona z piekła”. Autorka – była modelka mieszkająca w Mediolanie i prezenterka włoskiej telewizji, opowie o kulisach rządzących show-biznesem i o swoim nawróceniu.

W grudniu planowane są wykłady ks. prof. W. Chrostowskiego i prof. R. Legutki.

Znane są już także szczegóły odnośnie Akademii Przywództwa. Wszystkie wykłady odbędą się w Warszawie w siedzibie Fundacji Republikańskiej na ul. Nowy Świat 41 klatka 4, w soboty:
19 października, 16 listopada, 7 grudnia w godz. 10.00-16.00. W każdy dniu zrealizowane będą 2 sesje tematyczne, zgodnie z podanym harmonogramem: 

Moduł 1 – Rozwój kompetencji przywódczych (test na osobowość, koncepcja rozwoju człowieka, skuteczne rozwijanie kompetencji, poznanie siebie, mocne strony, planowanie rozwoju, monitoring zmian, korzystanie z coachingu)
Moduł 2 – Proaktywność (inicjatywa, optymizm i ambicja)
Moduł 3 – Zarządzanie sobą (zarządzanie czasem, efektywność działań, flow, samodyscyplina, wytrwałość, męstwo, etyczne wymiary dążenia do celu)
Moduł 4- Kompetencje interpersonalne (komunikacja)
Moduł 5 – Praca zespołowa (delegowanie)
Moduł 6 – Przywództwo osobiste (charakter, misja osobista oraz misja mojej organizacji)
Program jest oparty na unikalnych badaniach prof. P. Cardony z prestiżowej szkoły biznesu IESE Business School University of Navarra w Barcelonie. Jest to jeden z najlepszych programów na świecie. Pozwala na rozwinięcie 10 kompetencji przywódczych, najbardziej poszukiwanych przez pracodawców, według raportu Ernst&Young.

Zajęcia prowadzi Radosław Parda, ekspert, trener w dziedzinie przywództwa, były sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu, były członek kierownictwa wyższego szczebla w TVP, prezes New Solutions sp. z o.o. – jednego z liderów branży Public Affairs i lobbing. Wspiera wdrożenie międzynarodowego programu rozwoju kompetencji przywódczych dla młodzieży. Doktorant w Szkole Głównej Handlowej, absolwent elitarnych kursów IESE Business School i Harvard Kennedy School.

Zarówno w Akademii Liderów Opinii, jak i w zajęciach Akademii Przywództwa można uczestniczyć tradycyjnie, jak i online. Dzięki platformie e-learningowej w prosty sposób można mieć dostęp do wykładów, ćwiczeń i testów nie wychodząc z domu.

Rekrutacja na oba kursy potrwa do 30 września. Zajęcia ruszają już 3 i 19 października. Aby zapisać się należy wysłać e-mail pod adres: bartczak@globalizacja.org, wypełnić formularz na stronie www.globalizacja.org lub zadzwonić pod nr tel. 695167359.

Instytut Globalizacji jest prywatnym wolnorynkowym instytutem spraw publicznych założonym w 2006 r. Organizacja prowadzi niezależne badania z zakresu ekonomii, energetyki, nowych technologii i globalizacji. W 2009 r. Instytut Globalizacji otrzymał Nagrodę Wolności Templetona w Waszyngtonie w dziedzinie „etyka i wartości”.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *