Islamscy fundamentaliści zaatakowali policjantów

83 jordańskich policjantów zostało w piątek rannych od ran kłutych, w tym co najmniej sześciu ciężko, podczas rozpędzania demonstracji islamskich fundamentalistów (salafitów) , którzy starli się w mieście Zarqa w północnej Jordanii ze zwolennikami monarchii.

Do starć doszło, gdy grupa salafitów zebrała się przed miejscowym meczetem, słuchając swych przywódców potępiających kontakty Jordanii z USA i wzywających do wprowadzenia w kraju prawa szarijatu.

W piątek w całej Jordanii doszło do kolejnych demonstracji antyrządowych. W Ammanie w demonstracji uczestniczyło ponad dwa tysiące osób. Ludzie zebrali się po modłach pod budynkiem władz miasta. Nieśli wielką jordańską flagę i skandowali: "składamy Jordanii ofiarę z naszej krwi i naszej duszy. Zreformujcie teraz system".

Dziennik.pl

Całość na:http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/331583,islamscy-fundamentalisci-zaatakowali-policjantow-ponad-80-rannych.html

Dodał Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Islamscy fundamentaliści zaatakowali policjantów”

  1. Niektórzy uważają Jordanię za twór quasiabsolutystyczny(tak przynajmniej słyszałem), a tu się okazuje, że policja nie potrafiła bez uszczerbku we własnych szeregach zaprowadzić porządku. Trochę to przykre,że tak obawiają się islamskiego fundamentalizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *