Janukowycz: Chiny zainwestują na Ukrainie 8 mld dolarów


Ukraina podpisała z Chinami porozumienia, dzięki którym może liczyć na chińskie inwestycje o wartości 8 mld dolarów – oświadczył w czwartek prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz podczas wizyty w Pekinie.

Podpisane dziś dokumenty rozszerzają współpracę gospodarczą. Nie obliczaliśmy jeszcze, jaka będzie równowartość finansowa, ale według naszych wcześniejszych kalkulacji chodzi mniej więcej o 8 mld dolarów inwestycji w gospodarkę Ukrainy – powiedział Janukowycz (…).

(…) W trakcie wizyty Janukowycza w Chinach podpisano umowę o przyjaźni i współpracy między oboma krajami oraz deklarację o dalszym pogłębianiu ich strategicznego partnerstwa. Podpisano też ramowe dokumenty dotyczące energetyki (…). 

Za: TVN24

Od Redakcji: Poprzez współpracę z Chinami prezydent Wiktor Janukowycz pokazuje, że można w naszym regionie zachować suwerenność polityczną. Wstąpienie do UE nie jest dziejową koniecznością. Dzięki takiej polityce istnieje także możliwość zachowania (przynajmniej częściowej) niezależności od Rosji. Podobną politykę prowadzi Białoruś. Czy nasi decydenci wyciągną kiedyś z powyższego przykładu wnioski? /Sn/

Całość na: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/janukowycz-chiny-zainwestuja-na-ukrainie-8-mld-dolarow,377130.html

Dodał Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *