Japonia nie przyjmie żadnych imigrantów

8 kwietnia na sesji Zgromadzenia Ogólnego NZ japoński premier Shinzo Abe zapowiedział, że jego kraj nie przyjmie żadnych „uchodźców”. Japonia przekazać ma 1,5 mld $ na pomoc emigrantom i stabilizację społeczeństw stojących wobec kryzysu, imigrantów jednak żadnych nie przyjmie. Na 5 tysięcy złożonych dotychczas wniosków o azyl, Japonia pozytywnie rozpatrzyła jedenaście.

Zanim przyjmiemy imigrantów lub uchodźców, musimy bardziej zaktywizować kobiety, ludzi starszych oraz podnieść wskaźnik urodzeń. Istnieje wiele rzeczy, które musimy zrobić, zanim przyjmiemy uchodźców” powiedział japoński premier. Jego zdaniem, Cesarstwo musi najpierw rozwiązać swoje własne problemy z kryzysem demograficznym i stagnacją ekonomiczną, zanim przyjmie imigrantów. Widać zatem wyraźnie, że władze Japonii, w przeciwieństwie do sparaliżowanej demoliberalną ideologią Europy, nie zamierzają przyjmować żadnych imigrantów.

Shinzo Abe jest politykiem rządzącej w Japonii w latach 1955-1993, 1994-2009 i od 2012 r. do dziś Partii Liberalno-Demokratycznej. Premierem był w latach 2006-2007 i od grudnia 2012 r. do dziś. Jest politykiem konserwatywnym i proamerykańskim, dąży do dozbrojenia i aktywnego udziału Japonii w amerykańskim systemie globalnym oraz do rehabilitacji żołnierzy japońskich z czasów II wojny światowej. Jest też najmłodszym z dotychczasowych premierów Cesarstwa i pierwszym urodzonym już po wojnie.

Ronald Lasecki

Na podstawie: 

http://www.foxnews.com/world/2015/09/30/japan-not-taking-in-refugees-says-it-must-look-after-its-citizens-first.html

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *