„Jarosław Kaczyński emocjonalnie nie daje rady”

Sławomir Nowak, minister w Kancelarii Prezydenta, mówił w programie „Fakty po faktach” na antenie TVN24 o przyczynach rezygnacji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z przedwyborczych debat. Jego zdaniem, problem leży w emocjach Kaczyńskiego. – On bardzo mocno przeżył przegraną debatę z Donaldem Tuskiem i Bronisławem Komorowskim – powiedział Nowak. – Kaczyński emocjonalnie nie daje rady – dodał.

Minister w Kancelarii Prezydenta przyznał, że do debaty Tuska i Kaczyńskiego powinno dojść. – Tak powinno być, a tutaj mamy do czynienia z sytuacją, że jeden składa propozycję, a drugi unika, tchórzy, dezerteruje – powiedział Nowak. – Nikt nie będzie ścigał Kaczyńskiego po Polsce – dodał. – Jarosław Kaczyński jest nieprzygotowany i nie ma nic do powiedzenia, na tym polega jego problem – skwitował Nowak.

Sławomir Nowak odniósł się także do raportu komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy. – Ludzie, którzy byli odpowiedzialni za akcje przeciwko opozycji, są dziś liderami lis PiS – powiedział Nowak. – Tamto państwo Kaczyńskiego żyło w toksycznym, chorobliwym związku między służbami specjalnymi a rządem – dodał.

Platforma Obywatelska złoży wniosek o Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry w następnej kadencji Sejmu. Minister Nowak powiedział, że to dlatego, żeby ta sprawa nie była elementem kampanii wyborczej. – Nie chcemy zarzutów, że PO używa atomowej bomby politycznej przeciwko PiS – powiedział Nowak.

http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/kaczynski-emocjonalnie-nie-daje-rady-to-jego-probl,1,4835839,aktualnosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *