Jastrzębski: Emil Czeczko. Dezercja polskiego żołnierza i azyl na Białorusi

Polski żołnierz Emil Czeczko przeszedł białoruską granicę i poprosił o azyl polityczny. Żołnierz służył w 11 Mazurskim Pułku Artylerii 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
.
Nie można tego czynu pochwalić. Polska jest naszą ojczyzną i tylko Polsce można być wiernym. Nie dajmy sobie narzucać kuklinizacji jako czegoś naturalnego. Nie należy moim zdaniem usprawiedliwiać tego czynu hasłem typu – ale polityka PiS-u jest błędna. Rozumiem, że nie zgadzał się z tym co wyrabia PiS. Więcej, uważam że należy się nie zgadzać.
.
Mógł zrezygnować z służby i wtedy wyjechać na Białoruś. Moralność Kalego z powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i puszczy” nie może obowiązywać w polityce. „Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy (…) to jest zły uczynek (…). Dobry, to jak Kali zabrać komu krowy”.
Zdrada jest zdradą a dezercja dezercją.
Łukasz Jastrzębski
za: FB
Click to rate this post!
[Total: 11 Average: 4.3]
Facebook

2 thoughts on “Jastrzębski: Emil Czeczko. Dezercja polskiego żołnierza i azyl na Białorusi”

  1. ZARAZ ZARAZ>
    taki tekst ad2021>jesteśmy CZŁONKIEM NATO>firmujemy AGRESYWNE polityki i ZBRODNICZE praktyki tej organizacji w różnych częściach tego świata.
    Jeżeli Pan Jastrzębski 'trzyma mordę w kubeł’ w tych KWESTIACH to oznacza, że bierze odpowiedzialność ZA AGRESYWNE I ZBRODNICZE działania naszych żołnierzy=członków NATO>w Afganistanie, Iraku, Syrii, Iran, więzienia CIA w 'klewkach’, popieranie ukro-faszystowskiego reżymu na Ukrainie, etc, etc.
    Jak pan Jastrzębski utożsamia się z ZBRODNIARZAMI=NATO
    wobec ludzkości to jest kwestia to nie ma Pan autor prawa posługiwać się kategoriami 'zdrada’>ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY.

  2. A ja bym poszedł do resortu Błaszczaka i w WOJSKOWYCH SŁOWACH (z racji ich natury nie będę ich cytował) zażądał wyjaśnień co się tam odjaniepawla… DobraZmiana w osobie Macierewicza już za mniejsze przewinienia przeczołgała Siemoniaka po całości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *