Jastrzębski: Nowy Ład i jego budowniczowie

„W ciągu kilku dni pokażemy Polski Ład – wielki program inwestycji (…) ma służyć wzrostowi produktywności w gospodarce” – powiedział podczas Kongresu Impact‘21 premier Mateusz Morawiecki. Jako swoich mentorów przedstawił – Susan Wojcicki, Natalię Brzeziński i Leszka Borysiewicza. Kim są te osoby? To zaplecze tego Nowego Ładu, Polskiego Ładu …
Susan Wojcicki (prywatnie kuzynka Morawieckiego) to dyrektor generalna YouTube. Jest córką Stanleya Wojcickiego, profesora fizyki pochodzącego z Polski oraz dziennikarki Esther Wojcicki z domu Hochman. Jej siostrą jest prezes biotechnologicznej firmy 23andMe Anne Wojcicki. Zaś szwagrem pani Susan jest Sergey Brin (Siergiej Michajłowicz Brin) Rosjanin żydowskiego pochodzenia. Współtwórca najpopularniejszej obecnie wyszukiwarki internetowej Google. Od 2015 prezes Alphabetu. Jego majątek w 2014 roku oszacowano na 31,5 miliarda dolarów amerykańskich, dzięki czemu zajął 19. miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie (lista Forbesa)
Natalia Brzeziński – amerykanka polskiego pochodzenia, to synowa doradcy Jimmiego Cartera i Baracka Obamy Zbigniewa Brzezińskiego. Sprawnie porusza się w świecie dyplomacji, jest także bardzo skuteczną specjalistką od komunikacji (pracowała m. in. w biurze prasowym Johna Kerry’ego, byłego senatora i sekretarza stanu za czasów prezydentury Baracka Obamy). Działa w imieniu szwedzkiej Firmy Klarna. Znana i ceniona w amerykański klubach i fundacjach okołopolitycznych. Jest działaczką na rzecz równouprawnienia. Publikowała na łamach Huffington Post, promowała również marki modowe. Chce wprowadzić szwedzki start-up – Klarnę – na czołowe miejsce na amerykańskiej scenie finansowej. Sama firma jest korporacją zajmującą się różnorakimi biznesami na całym globie. W Polsce na razie zajmuje się pośredniczeniem w płatnościach internetowych.
Leszek Borysiewicz – Brytyjczyk polskiego pochodzenia, immunolog i członek władz uniwersytetu Cambridge, b. dyrektor brytyjskiej medycznej instytucji naukowej – Medical Research Council. Działalność naukowa Leszka Borysiewicza koncentruje się na immunologii wirusów, chorobach zakaźnych, nowotworach złośliwych indukowanych wirusami. Jest również prezesem Wellcome Trust, członkiem rady Cancer Research UK, członkiem założycielem Academy of Medical Sciences i współprzewodniczącym grupy doradczej MRC.
Łukasz Marcin Jastrzębski
za: FB
Click to rate this post!
[Total: 16 Average: 4.6]
Facebook

1 thought on “Jastrzębski: Nowy Ład i jego budowniczowie”

 1. jak swego rodzaju uzupełnienie>
  o numerach jakie 'wyprawiał’ Duda >wizyta w silicon valley>razem z morawerem>>
  .https://tvn24.pl/tvn24-news-in-english/andrzej-duda-polish-president-visited-the-silicon-valley-usa-ra945624-2311055
  czy słynna już wizyta dudy w World Economic Summit 2020 (w styczniu jak zwykle) w Davos – schwabus organizatorem a IMF daje support niezbędny) gdzie wyraźnie zapowiedział (na imprezie towarzyszącej The Polish House), że Google+ Astra Zeneca>strategiczni partnerzy oraz
  . https://www.youtube.com/watch?v=Oku3ttg5C-w
  a już pominę jak się za komorowskiego (z okazji jakiegoś szczytu) zjechał sam szef Alphabet (właściciel Google, które jest właścicielem jutuba gdzie szefuje kuzynka moravera) czyli Schmidt razem z Madeleine ALbright>najstarsza żyjąca zbrodniarka wojenna świata – obok kissingera).
  Ale wracając do pisania p. Jastrzębskiego powyżej:
  całe to towarzycho (ta miki brzeziński córunia swojego taty Zbiga Brzezińskiego) czy ta wóycicki a nawet ten gostek z Cambridge University reprezentują środowisko amerykańskich Demokratów dzisiaj pod przewodem joe 'crash test dummy’ bidena który ukradł Trumpowi wybory i dzisiaj gnojących go.
  Do tego towarzystwa należą np. znajomka p. szefa senatu koperta Grodzkiego>Nancy Pelosi, czy Jarrold Nadler.
  i moja interpretacja>
  PIS szuka na gwałt uznania>do dzisiaj nie ma w Warszawie nowego ambasadora USA
  tak jak w życiu Duda nie dostanie Legii honorowej ani nie przestąpi progów czy Pałacu Elizejskiego czy Buckingham Palace>’na zlewak’ co najwyżej może zostać zakwalifikowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *