Kolejna afera w W.Brytanii:

Hakerzy działający na zlecenie brytyjskich tabloidów włamywali się do prywatnych komputerów, a praktyki te były równie rozpowszechnione, jak włamania do poczty głosowej ujawnione w tzw. aferze podsłuchowej – twierdzi dziennik “The Independent”.

Gazeta pisze, że ośmioosobowa komórka Scotland Yardu bada archiwum złożone z setek tysięcy wiadomości i dokumentów ściągniętych z ok. 20 komputerów, zajętych u hakerów i u innych osób pracujących na zlecenie tytułów prasowych.

Dochodzenie ws. włamań komputerowych (Operation Tuleta) od kilku miesięcy prowadzone jest równolegle z dwoma innymi, dotyczącymi włamań do skrzynek głosowych (Operation Weeting) oraz opłacania funkcjonariuszy policji w zamian za informacje (Operation Elveden).

“Independent” sugeruje, że w odróżnieniu od operacji Weeting, której ośrodkiem jest zlikwidowany w połowie lipca br. “News of the World” (“NotW”), operacja Tuleta nie ogranicza się do jednego tylko tytułu prasowego, choć żadnego z nich nie wymienia z nazwy.

Sugeruje jedynie, że jeden z komputerów zajętych przez policję w ramach operacji Tuleta ma mieć związek z niewymienionym z nazwiska byłym dziennikarzem “NotW”.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wbrytania-hakerzy-wlamywali-sie-do-komputerow-na-z,1,4975161,wiadomosc.html 

-asd

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *