Konflikt w „S”?

Lider Solidarności Piotr Duda zarzucił w piątek wiceszefowi komisji zakładowej „S” Stoczni Gdańsk Karolowi Guzikiewiczowi działanie na szkodę związku. Stoczniowa „S” zaprosiła do Gdańska na obchody 31. rocznicy Sierpnia’80 prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

W liście adresowanym do zarządów regionów i struktur branżowych związku, udostępnionym PAP, Duda napisał m.in., że przyjęty klucz zaproszeń na obchody rocznicy Porozumień Sierpniowych nie przewidywał imiennego zapraszania parlamentarzystów spoza województwa pomorskiego.

– Decyzja ta wynikała m.in. z faktu, iż uroczystości rocznicowe odbywać się będą w środku kampanii wyborczej. Nie chcieliśmy, aby bieżąca walka polityczna przesłoniła przesłanie święta NSZZ „Solidarność”. Jak się w ostatnich dniach okazało, nie udało się tego uniknąć, nad czym osobiście bardzo boleję – napisał szef związku.

– Smutne jest też to, że swoje prywatne interesy próbują przy tej okazji załatwić niektórzy działacze NSZZ „Solidarność”. W ten sposób działa np. wiceprzewodniczący NSZZ „Solidarność” Stoczni Gdańskiej. Kolega Karol Guzikiewicz nie jest organizatorem obchodów, nie ma pojęcia o uzgodnieniach podjętych podczas spotkań organizacyjnych, nie wie, kto został, a kto nie został zaproszony, a mimo to ze szkodą dla związku eskaluje zamieszanie – napisał Duda.

Zdaniem Dudy, Guzikiewicz „jako prawdopodobny kandydat do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości jest w tym momencie jak najbardziej zainteresowany wypromowaniem swojego nazwiska i zyskaniem uznania u partyjnych kolegów”. – Szkoda, że uderza przy tym w NSZZ „Solidarność” – napisał lider „S”.

– Apeluję o zakończenie kłótni i zamieszania związanego z przygotowaniami do obchodów. Wszystkich – i członków NSZZ „Solidarność”, i sympatyków naszego związku – zapraszam 31 sierpnia pod Pomnik Poległych Stoczniowców, a także 30 sierpnia do Szczecina i 3 września do Jastrzębia Zdroju. Bądźmy razem w tych ważnych dla polskiej historii dniach – napisał Duda.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/konflikt-w-s-on-dziala-na-szkode-zwiazku,1,4820105,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *