Koniec shoah-business na Węgrzech?

Węgierski rząd Wiktora Orbana domaga się od amerykańskiej Konferencji ds. Żydowskich Roszczeń Majątkowych zwrotu wraz z odsetkami pieniędzy wyłudzonych przez tą organizację od Węgier w latach 2007-2011. Poprzedni lewicowy rząd premiera Ferenca Gyurcsanya zgodził się w 2007 roku na wypłatę 21 milionów dolarów amerykańskich. Do 2010 roku władze Węgier przekazały 12,6 mln. dolarów amerykańskich na rzecz działającej na Węgrzech publicznej fundacji na rzecz mienia żydowskiego, w roku następnym na jej konto trafiło kolejne 4,2 mln. euro. Dwie trzecie tej sumy trafiło następnie na konto fundacji amerykańskiej, która jednak nie potrafiła udokumentować wydania otrzymanych środków na zadeklarowane cele, mianowicie na pomoc dla „ocalałych z Holocaustu” i ich spadkobierców. Wobec tego, rząd węgierski przekazał na ręce ambasadorów Izraela i Stanów Zjednoczonych powiadomienie iż wystąpił do fundacji o zwrot wraz z odsetkami przyznanych jej wcześniej środków.

(na podst. „Rzeczpospolita” opr. R.L.)   

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Koniec shoah-business na Węgrzech?”

  1. czekamy na komentarze na postępowych oburzonych. Ciekawe czy oburzenie będzie jednoko duże jak np. to wobec wyroku za sprofanowanie prawosławnej cerkwi. Oburzenie oczywiście z faktu wyłudzenia nienależnej kasy przez żydostwo. Obawiam się, że Węgrów mogą za to „rynki” i „finansiści” walcem rozjechać na arenie międzynarodowej

  2. @foxmann: „Rozjechać” za nędzne 21 mln $? Myślę, że ewentualna strata wizerunkowa „holokałściarzy” byłaby warta znacznie wiecej.

  3. Piotr.Kozaczewski: Oczywiście, że byłaby dużo większa. Oprócz większej kwoty, który jakiś podkupiony sędzia zasądzi, stratą będzie jeszcze właśnie ten „wizerunek” i swego rodzaju „rząd dusz”, czyli takie wytresowanie opinii publicznej na całym świecie, że o żydach albo dobrze, albo milczeć oraz przeświadczenie, że za holokaust im się wszystko „należy”. Węgry są bodajże pierwszym krajem UE, który się tym lichwiarzom i krętaczom postawił i na pewno zapłaci za to wysoką cenę.

  4. @foxmann: Myślę, że żaden niezależny sędzia nie zdobędzie się na rzeczony akt antysemityzmu, terroryzmu i hejt spiczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *