Kościół w Hamburgu sprzedany na meczet

Dawny ewangelicki kościół Kapernaum w Hamburgu-Horn ma być przekształcony w meczet. Budynek kościoła, dekonsekrowany w 2002 roku, zakupiła działająca w Hamburgu od 1993 roku islamska wspólnota wiary Al-Nour. Jak potwierdził jej przewodniczący Daniel Abdin, wspólnota chce w kościele urządzić meczet.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13413355,Spozniony_zal__Kosciol_w_Hamburgu_sprzedany_na_meczet.html#BoxSlotII3img

Komentarz: W upadającym Rzymie świątynie rzymskich tradycyjnych bogów także przerabiano na miejsca kultu germańskiego. Klasyczny znak zmierzchającej cywilizacji. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Kościół w Hamburgu sprzedany na meczet”

  1. Niech teraz nikt (za przeproszeniem) nie chrzani, że Niemcy są „niezależnym państwem, którego władze działają dla dobra Niemców”. RFN jest podległym międzynarodowej, globalnej mafii wielokulturowej, która robi tam taki sam syf co u nas, czy w Anglii, zaś wszelkiej maści „tolerowane” „patriotyczne ruchy” (jak nasze SS), co walczą o włączenie „Śląska i Pomorza do Niemiec”, to opium dla mas, którym wymyśla się sztucznego wroga. Ważne jest, aby w działaniu dla dobra kraju i jego integralności mieć to na uwadze, i nie wpaść w pułapkę „romantyzmu bis”.

  2. @Piotr Marek: „…międzynarodowej, globalnej mafii wielokulturowej …” – któż to, Pana zdaniem, tak bardziej konkretnie, miałby być? Bo moim zdaniem sprawa jest znacznie prostsza: społeczeństwo niemieckie laicyzuje się, kościoły/zbory są desakralizowane, a że architektonicznie muzułmanom odpowiadają? W końcu gotycki ostrołuk tez jakoś tak chyba z Persji pochodzi czy z innej Samarkandy… Niemieccy post-chrześcijanie sami są sobie winni, choć ich to pewnie ani ziębi, ani parzy. Ja osobiście wolę Kalifat Berlina / Brukseli niż jakieś prawoczłowiecze cóś. Przynajmniej mniej ludzi bedzie wtedy oprotestowywać sojusz militarny z Rosją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *