„Lepper poprosił mnie o rozmowę, bał się o swoje życie”

Dzisiaj w sprawie śmierci Andrzeja Leppera przesłuchano redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” – Tomasza Sakiewicza. – Wiele miesięcy temu, na jesieni tamtego roku, Lepper poprosił mnie o rozmowę. Przed rozmową przekazał mi, że obawia się o swoje życie. Wyjawił mi nazwisko osoby, która była odpowiedzialna za przeciek w aferze gruntowej – powiedział dziennikarz w Polsat News.

Portal niezalezna.pl podał, że Sakiewicz ma nagraną rozmowę z Lepperem sprzed kilku miesięcy, w której szef „Samoobrony” miał ujawnić źródło przecieku w „aferze gruntowej” oraz chęć podzielenia się tą wiedzą z prokuraturą. Sakiewicz miał przekazać prokuraturze te dowody, które – jego zdaniem – wskazują, że Lepper miał zamiar potwierdzić zeznania Jarosława Kaczyńskiego w sprawie „afery gruntowej” i obawiał się o życie.

– Ode mnie Andrzej Lepper oczekiwał kontaktu z osobami, które mogłyby zapewnić mu bezpieczeństwo. Bał się konsekwencji tego, że ujawnił mi taki informacje. Chciał potwierdzić w prokuraturze wersję jaką przedstawiła ekipa Jarosława Kaczyńskiego ws. afery gruntowej – ujawnił Sakiewicz.

Dodał, że Lepper podał mu jedno nazwisko, które było powiązane z innymi, powszechnie znanymi.

Przyznał, że był bardzo zaskoczony, kiedy szef Samoobrony poprosił o rozmowę z nim, ponieważ, jak przypomniał, zawsze był wyjątkowo krytyczny wobec jego osoby. Ja byłem wyjątkowo krytycznym dziennikarzem wobec Leppera.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/andrzej-lepper-nie-zyje/lepper-poprosil-mnie-o-rozmowe-bal-sie-o-swoje-zyc,1,4815236,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “„Lepper poprosił mnie o rozmowę, bał się o swoje życie””

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *