Leszek Miller ponownie szefem SLD

Leszek Miller został wybrany na szefa SLD. W wyborach uczestniczyło 459 delegatów. Głosowało 430 z nich. Z 426 głosów ważnych aż 320 oddano na byłego premiera. Poseł Marek Balt zdobył 50 głosów, europosłanka Joanna Senyszyn – 28, a były wiceszef Sojuszu Artur Hebda – 17.

Dotychczasowy szef partii Grzegorz Napieralski złożył na sobotniej konwencji Sojuszu rezygnację z pełnionej funkcji. Napieralski podziękował działaczom za blisko cztery lata współpracy. Mówił też, że cztery lata jego kadencji na funkcji przewodniczącego nie były porażką, ponieważ lewica podniosła się po rozpadzie LiD. Napieralski przestrzegał też delegatów, że nie może być już więcej w jednej partii tyle głosów krytyki, ile towarzyszyło jego przywództwu.

http://www.tvn24.pl/12690,1727492,0,1,leszek-miller-szefem-sld,wiadomosc.html

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Leszek Miller ponownie szefem SLD”

 1. Potrzebna w Polsce jest taka partia, jak dawne SLD Millera, które kanalizowało głosy pedałów, antyklerykałów i innych szaleńców, przy tym mając ich postulaty w głębokim poważaniu. Brak tamtego SLD i zastąpienie go Palikotem to tragedia dla naszego kraju i społeczeństwa. Życzenie powodzenia SLD i jego powrót do dawnej funkcji byłby bardzo pożądany i sam życzę Leszkowi Millerowi sukcesu.

 2. A niech się pożrą z Palikotem o wyborców, większe rozbicie lewizny będzie. Mam tylko nadzieję, że nie wpadną na pomysł sojuszu, choć palikociarnia nie ma raczej obiecujących perspektyw.

 3. Na pohybel SLD. Elektorat lewicy socjalnej niech reprezentuje PiS, Solidarna Polska lub choćby jakiś klon Leppera.

 4. Ale Miller może chcieć odbijać socjalną. O ile pamiętam, to wynik ponad 40 % zrobił głosząc hasła o staruszkach grzebiących po śmietnikach za rządów AWS. Poza tym SLD nie jest takie niegroźne. W 1997 wprowadzili łatwo dostępną aborcję i trochę dzieci zamordowano zanim TK to uwalił.

 5. @ Dalecki – Leszek Miller to katechon SLD. Albo Miller, albo Palikot. Trzeba poprzeć SLD. Miller to autentyczny konserwatysta, gdyby urodził się w innych czasach, to byłby dziś politykiem konserwatywnej prawicy. On ma mentalność bardziej konserwatywną niż większość tzw. prawicy polskiej

 6. Kierownictwo Millera utrudni kooperację z RP choćby z powodów personalnych i osobowościowych. Miller to pragmatyk, ale i ambicjoner, który już raz dał się w puścić Kwachowi w maliny pn. „poświęć się dla partii” i mało nie został wykończony, nie tylko politycznie. Można więc zakładać, że drugi raz tak się wkręcić nie da. Z drugiej strony Miller, będący przez lata betonową twarzą Sojuszu, zrobił wiele złego dla degeneracji tej partii: Kukliński, interwencja w Iraku, Unia… Dawne bariery umysłowe komuchów pękały jak zapałki pod jego naciskiem, czym właśnie torował drogę Palikotowi, bo ze starej lewicy nic w końcu nie zostało. Również Sojusz jako jednolita partia osłabił wielonurtowość lewicy, wcześniej sięgającą właśnie po elementy patriotyczne bardzie, niż po dziwadła. Nb. paradoks polega na tym, że właśnie zintegrowany Sojusz niemal od razu utracił swą legendarną wewnętrzną spójność.

 7. Nie poprzeć ani Millera ani Palikota, ale obu ich wrzucić do tego samego politycznego grobu – to nasz cel.

 8. @AR: Trzymać się zasad, nie ukrywać i nie wstydzić tego, kim jesteśmy, uzgodnić wreszcie program pozytywny i go promować, a przede wszystkim – przestać się kłócić tworząc kilka frakcji w grupie liczącej kilkaset osób, a wewnątrz nich – kolejne. Działać razem, a nie przeciw sobie. I modlić się.

 9. @Adam Wielomski – „Miller to autentyczny konserwatysta”. Cóż, ja z filmu p.t. „Matrix” wyszedłem z kina po 15 min….Drugiej i trzeciej części nie oglądałem wcale…

 10. @Mariusz Matuszewski Modlic sie i ofiarowac swoje cierpienia.Zgoda.Co do programu pozytywnego, nie mamy go, bo gdyby byl, bylby czysto deklaratywny.

 11. W sprzedaży istnieje prosta zasada, zgodnie z którą jeżeli sam nie wierzysz w wyższość swojego produktu, to klienta nie przekonasz. I tak też jest z nami: najpierw sami uwierzmy w literalność naszych idei, ich znaczenie polityczne tu i teraz, a nie tylko metapolityczne. Po drugie skończmy się wreszcie gryźć jak dzieci w piaskownicy. To na początek, jak już będziemy współpracować – reszta przyjdzie sama.

 12. @Mariusz Matuszewski Nie mamy zadnego produktu na sprzedaz ani zadnego klienta.Portal jest klubem dyskusyjnym.KZM to co innego, ale ja nie jestem czlonkiem KZM.Naszym zadaniem na portalu jest debata.Dzieki niej doskonalimy nasze umysly, a tym , ktorzy nas czytaja, dostarczamy materialu do refleksji.Debata na portalu chroni umysly przed sloganami i schematami.Gdyby nas nie bylo, luka bylaby ogromna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *