Lewicki: Szymon Hołownia. Showman chce odegrać ukraiński scenariusz w Polsce?

Pojawiły się spekulacje jakoby rzekomo Szymon Hołownia, znany z prowadzenia wielu show w telewizji TVN, miał zamiar wystartować w wyborach na prezydenta Polski. Ten, co to sobie wymyślił ma, w zamierzeniu, powtórzenie wyczynu ukraińskiego komika, który, ni z tego ni z owego, stał się prezydentem. Sprawa jest na tyle poważna, że odniósł się do niej wicepremier Jacek Sasin mówiąc: „Jest to jakaś określona grupa polityczna, medialna, biznesowa być może, która właśnie wymyśliła sobie taki oto pomysł, który można powtórzyć – ten ukraiński scenariusz w Polsce.”

Moim zdaniem, ta sytuacja pokazuje tylko, w jak głębokiej defensywie znalazła się opozycja, która nie jest w stanie wygenerować żadnego poważnego kandydata na prezydenta i wszystkie kolejne przymiarki pokazują, że w żadnej z nich ich kandydat nie ma szans na zwycięstwo z obecnym prezydentem. Stąd też pewnie pojawił się taki, na w pół rozpaczliwy, na w pół szalony, pomysł z Hołownią. Jednak Polska to nie Ukraina i tutaj powtórzenie takiego numer jak z Zełenskim nie wchodzi w grę. Na Ukrainie ludzie bardzo chcieli zakończenia wojny i dlatego uchwycili się najmniejszej szansy, którą sprzedał im komik Zełenski. W Polsce wojny nie ma a zatem i handel nadziejami na pokój nie chwyci. A ponadto, co jeszcze ważniejsze, szanse Zełenskiego nie mogłyby się spełnić gdyby za nim nie stał oligarcha Ihor Kołomojski. Entuzjaści ukraińskiego scenariusza to wiedzą i już rozpoczęli poszukiwania kogoś, kto mógłby wystąpić w parze z Hołownią, tak jak Kołomojski z Zełenskim.

Znalezienie kogoś takiego nie będzie łatwe i nieoficjalnie wskazywana do tej roli Dominika Kulczyk w swoim wpisie na FB ucięła te spekulacje, dając do zrozumienia, że start Hołowni w wyborach prezydenckich nie będzie finansowany z jej środków. Biznes potrzebuje spokoju i dyskrecji a wychodzenie na pierwszą linię walki politycznej bardzo mu nie służy.  Wygląda zatem, że ta sprawa także zakończy się zanim jeszcze zdąży się rozpocząć. A poza tym, sprawowanie najwyższego urzędu w państwie to nie taniec z gwiazdami.

Stanisław Lewicki

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 4.5]
Facebook

1 thoughts on “Lewicki: Szymon Hołownia. Showman chce odegrać ukraiński scenariusz w Polsce?”

  1. Opozycja w defensywie? Oczywiście wystarczy wybronić II turę i Duda nie ma gdzie szukać brakujących %… to po co atakować? Ba! Doprowadzenie do sytuacji (…)Referendum nad DobrąZmianą(…) będzie nawet korzystne… Duda będzie ich Paulusem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *