Lewicki: Wałęsa uruchomił protokół zdublowania przez PiS wyniku KO w najbliższych wyborach

Tak należy oceniać, czyniąc jakąś paralelę z przypadkiem Korwina, to co zrobił były prezydent Wałęsą na konwencji KO. Była on przesunięta ze względu na odbywający się w sobotę pogrzeb śp. Kornela Morawieckiego, na szacunek do tej postaci. A tu Wałęsa wyraził ten szacunek na swój sposób nazywając go „zdrajcą”. Jak to mówią, co w sercu to i na języku. Ale nie powinien tego czynić i to z wielu względów, a najbardziej mając na uwadze wzgląd na samego siebie. Przecież to jego właśnie wielu określa takim słowem, a teraz trudno będzie tym, co tak czynią, robić jakieś zarzuty, wyrażać zgorszenie z powodu takiego ich zachowania. No i przyjdzie w końcu taki dzień, że i jego chować będą. I cóż wtedy? Znajdą się pewnie tacy co przypomną te jego słowa i skieruję je w jego kierunku.

A nawet, gdyby nie miał względu na swoją osobę, to powinien zważać na powagę państwa, na majestat Rzeczypospolitej, który tyle lat reprezentował. Prezydentowi, byłemu nawet bardziej, nie przystoi tak się zachowywać. W końcu zaś, polityczny interes formacji, na której konwencji wystąpił, także tutaj ucierpi. Lecha Wałęsy to bezpośrednio nie dotyczy, ale jego syn Jarosław działa w tym ugrupowaniu i kandyduje z drugiego miejsca do Sejmu. Pewnie zostanie wybrany, bo startujący z jedynki Sławomir Neumann został potężnie uderzony w kampanii wyborczej, i wymuszona tym jego rezygnacja z przewodniczącego parlamentarnego klubu PO-KO, dodatkowo osłabia pozycję koalicji na Pomorzu i w całym kraju.

Dziś KO zachowuje się tak jak PiS w wyborach 2011 roku. Szans na sukces żadnych, a zostało tylko wylewanie frustracji i miotanie obelg. W roku 2010, Donald Tusk, był tak pewny swego, że rzucił w stronę opozycji – „wyginiecie jak dinozaury”. I gdzie dziś są dinozaury? Te polityczne dinozaury nie wyginęły, a pewna zdesperowana polityczka, następczyni Donalda Tuska, chciała w nie rzucać kamieniami. Z marnym skutkiem. Tak to los potrafi się zemścić, bo widać nie lubi, żeby mu wyznaczać zadania.

Stanisław Lewicki

Click to rate this post!
[Total: 10 Average: 5]
Facebook

4 thoughts on “Lewicki: Wałęsa uruchomił protokół zdublowania przez PiS wyniku KO w najbliższych wyborach”

  1. Aż dziw bierze że on został zaproszony na konwencję. Chcę przypomnieć że ów jegomość wypisuje różne rzeczy w internecie. Kilka lat temu przyjrzałem się tej twórczości. Dwie rzeczy zapadły mi w pamięci. Jedna: napisał że jest herosem (i że obalił komunę), druga: nie pamiętam aby był w stanie złożyć jedno poprawne zdanie. Politycy są odbiciem społeczeństwa. I ów jegomość jest odbiciem społeczeństwa polskiego lat ubiegłych. Wątpię aby ludzie z KO nie zdawali sobie sprawy z kim mają do czynienia. Dlaczego więc zaprosili go na konwencję?

  2. Obserwujemy zemstę ludzi, którzy przegrali swoje życie w wyniku tzw. „reform wolnorynkowych” z lat 90. XX w. Wybierając PIS mszczą się na systemie, który ich zmiażdżył i elitach ten system reprezentujących. Diagnoza części profesury uniwersyteckiej, że zwycięża zacofanie i ciemnota 50-60-latków z polski prowincjonalnej świadczy o ich poziomie naukowym. Kluczowa teza: model rozwoju Polski narzucony po 1989 r. po prostu się nie sprawdził w stosunku do 80 proc. Polaków. To właśnie elity promujące ten system stają się na naszych oczach dinozaurami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *