List otwarty do niezalezna.pl

Sz. P.
Grzegorz Wierzchołowski
Redaktor Naczelny
portalu niezalezna.pl

Od kilkunastu dni publikacje portalu niezalezna.pl w niewybredny sposób atakują Porozumienie podpisane przez Arcybiskupa Józefa Michalika i Patriarchę Cyryla I. W stosunku do Arcybiskupa Józefa Michalika pojawiły się zarzuty agenturalności, tłumaczenia, że podpisanie Porozumienia to realizowanie strategii władz publicznych i agentur. W komentarzach pod tekstami przybiera to formy jeszcze bardziej drastyczne. W sposób oczywisty naruszane są dobra osobiste hierarchów Kościoła.

W istniejącym stanie prawnym redakcja jest obowiązana usuwać tego rodzaju treści w komentarzach, gdy zostanie do tego wezwana, a jeżeli komentarze są moderowane, tak jak jest to w przypadku niezalezna.pl, powinno być to dokonywane nawet bez wezwania.

Oprócz naruszeń prawa, jakie mają miejsce na niezalezna.pl, poważne zaniepokojenie budzi wymiar moralny i ideowy. Portal niezalezna.pl chce uchodzić za medium prawicowe. Jak pogodzić z tym fakt, że zamieszczacie publikacje, które celowo i tendencyjnie budzą emocje antykościelne, co znakomicie widać po komentarzach? Już w setki idą takie, które lżą biskupów, propagują pogląd, że patrioci nie powinni chodzić do kościoła.

Gdy treści takie publikują media liberalne i lewicowe, mówimy o walce z Kościołem. Gdy pojawiają się one w mediach podających się za prawicowe, jest to jeszcze bardziej groźne, gdyż czyni spustoszenie intelektualne w umysłach ludzi prawicy, którzy myślą sobie: skoro nasze media mówią, że Kościół jest zły, to coś w tym musi być. Nie mam powodów, by podejrzewać niezależna.pl o złe intencje, działanie celowe. Spójrzcie jednak na owoce, które osiągacie. Naprawdę uważacie, że kto chce pozostać wierny Polsce, musi zaprzeć się związku z hierarchami Kościoła? Kto tak naprawdę będzie beneficjentem waszej działalności?

Kazimierz Jaworski
Senator RP

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *