List otwarty do p. prof. Jacka Bartyzela

Szanowny Panie Profesorze,
z niepokojem obserwujemy Pana coraz bardziej dziwaczne i chamskie zachowanie wobec naszego portalu, a w szczególności wobec p. prof. Adama Wielomskiego (zob. https://konserwatyzm.pl/artykul/1025/jacek-bartyzel-o-realistach-politycznych). W związku z coraz częściej pojawiającymi się wątkami o podłożu seksualnym i  stosowaniem przez Pana Profesora języka, którego można uświadczyć w przysłowiowych "budkach z piwem", a które godzą w dobre imię portalu żądamy natychmiastowych przeprosin. Jeżeli takowych się nie doczekamy uznamy takie zachowanie za tchórzliwe i tym samym pozbawiające Pana Profesora honoru.
Jesteśmy przeświadczeni, że jest Pan w stanie wyzbyć się małostkowości i przeprosić za swoje skandaliczne słowa. Równocześnie wierzymy, że zachowanie Pana Profesora nie ma związku z Pana przynależnością do pewnej wrocławskiej, ekscentrycznej organizacji i jest jedynie wynikiem Pana chwilowych "uniesień" .
Swoje wyrazy poparcia dla naszego apelu można wyrazić pisząc na adres mailowy: stefanski@konserwatyzm.pl
Redakcja portalu myśli konserwatywnej www.konserwatyzm.pl
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “List otwarty do p. prof. Jacka Bartyzela”

 1. Nie przeprosi, jeszcze się obrazi, że Jego Ekscelencja został ofukany za chamskie wpisy. Bartyzel ma to do siebie, że uważa, że jemu wolno obrażać wszystkich, a jego nawet nie wolno skrytykować. Proszę mnie dopisać do listy osób podpisanych pod apelem. Zenon Ludecki. Pozdrawiam redakcję i profesora Wielomskiego

 2. Był taniec na rurze, teraz cichodajka – jaki będzie następny krok? Jeśli Pan Profesor Bartyzel chciał pokazać klasę, to chyba nie tędy droga.

 3. Wielomski już dawno stracił swój honor, więc jako człowiek bez honoru nie może żądać szacunku od innych.

 4. Zastanawiam się tylko, czemu tak honorowy człowiek jak Adam Wielomski pod wpisami na temat profesora Bartyzela musi się podpisywać nickiem Szympans Zenon, a nie swoim imieniem i nazwiskiem, jak pod innymi informacjami na stronie.

 5. dziecinada i tyle. Edukacja się dzisiaj przewartościowała. Tytuł profesora nie jest gwarantem klasy jako człowieka. Dotyczy do zarówno pana Wielomskiego, którzy często zaczepnie i personalnie, zjadłszy wszystkie rozumy jeśli nie bezpośrednio to pośrednio pije do p. Bartyzela, a ten drugi nie jest mu dłużny. Tak wygląda proszę państwa (wiem, że w innych dziedzinach nauki jest podobnie) klasa profesorska w Polsce. Słoma z butów po prostu

 6. Czy nie mozna tego po prostu zignorowac… Partie polityczne to najwiekszy rak wspolczesnej polityki. Dziela ludzi. Sprawa posla Libickiego jest tego najlepszym przykladem. Dziel i rzad, to stara maksyma. W czyim interesie lezy wiec to ciagle dzielenie? Bo chyba nie naszym.

 7. Całkowicie zgadzam się z M. Zietek. Co kogo obchodzi J. Bartyzel? Napisał parę książek, o tym można dyskutować. Opinie J. Bartyzela odnośnie bieżącej polityki są całkowicie nieinteresujące. Frustracje personalne niech sobie odreagowuje w internecie – co nam do tego?

 8. Profesor Bartyzel pojechał w formie krytyki o jeden most za daleko. Z kolei przeprosinowa inicjatywa jest par excellence w PiSowskim stylu. Nie wiem kogo jeszcze cieszyłyby wymuszone przeprosiny (dzieci w przedszkolu?), ale cóż… popieram. Jacku natychmiast przeproś Adasia i nie mów tak więcej, bo to brzydko i koledze robi się przykro! PS. Pamiętam jeszcze ten portal z czasów, gdy publikowali tu obaj profesorowie. Były wykłady audio autorstwa jednego i drugiego. Potem, o ile dobrze kojarzę, komentatorzy obrażali prof. Bartyzela, a administracja strony umywała ręce. Pan Robert Larkowski miał tu ochronę gatunkową, a prof. Bartyzel nie mógł na nią liczyć. Dobrze by było, gdyby ten topór udało się zakopać. Ewentualnie trzeba poczekać na kogoś trzeciego, kto wyrobi sobie autorytet i ucywilizuje dyskusję.

 9. Smieszne te wasz wojenki podjazdowe. Czasem mam wrazenie, ze konserwatyzm w Polskim wydaniu to siedzenie na kanapie i dumanie komu by tu przywalic, troche obsmarowac, bo nie zgadzam sie z tym, ze w razie przywrocenia monarchii, krolem powinien zostac Swietopelk a nie Kadlubek. Zenada. Takie akcje powinno sie ignorowac…

 10. Czytaliście Państwo odpowiedź Jacusia Bartyzela na pismo redakcji? Niestety, chamstwo i prostactwo aż kipi z uszu.

 11. Nie widzę chamstwa i prostactwa. Jeżeli już coś powiedzieć o tym tekście, to że trudno się doczekać końca.

 12. „Pan Robert Larkowski miał tu ochronę gatunkową, a prof. Bartyzel nie mógł na nią liczyć.” Wynikało to, jak się nie mylę, z przyczyn technicznych. Zauważmy, że na Adama wylano najwięcej pomyj. Teraz banowanie i ogólnie kontrola wpisów jest znacznie łatwiejsza. Jednakże uwaga celna, ja też nie jestem opisanym faktem zachwycony. Tutaj właściwie p. Larkowski był ewenementem i cała ten kordon ochronny wobec niego – ale to już szczęśliwie przeszłość.

 13. Rzeczywiście teraz jest zupełnie inny mechanizm komentowania, więc realia trochę inne. Ale o ile dobrze pamiętam sprawę to te chore komentarze o Panu Profesorze Bartyzelu były głównie (o ile nie wyłącznie) dziełem jakichś trolli/spamerów/wszelkiego podobnego zidiociałego tałatajstwa,a nie 'zwykłych’ komentatorów, nie można o tym zapominać. Więc sama przyczyna późniejszych sporów (przynajmniej taka była jedna z oficjalnie podawanych przyczyn sporu – wulgarne komentarze) jest z grubsza tragikomiczna…

 14. @pbalaTo jest klotnia miedzy naukowcami, nie nalezy do tego przywiazywac wagi , bo tak bylo zawsze.(Hegel-Schopenhauer/Husserl-Heidegger, nie wspominajac juz pisarzy np.Odyniec nie cierpial Slowackiego.) Obecna klotnia jest ciekawa, poniewaz jest miedzy politologami i to jest nowosc. Ale trzeba przyznac, ze to jest zenujace, nie zacheca do pisania, na szczescie w wolnych chwilach od pracy sa sport+rozne zajecia pewnego innego typu.Niebezpieczenstwo jest takie, ze jak bedzie wiecej takich hec, to ludzie,szczegolnie mlodzi , uciekna w prywatnosc,co w/g mnie juz ma miejsce.To niebezpieczenstwo bardzo realne i dlatego pozwalam sobie zasugerowac, zeby juz takich zenujacych krokow nie podejmowac. Natomiast, co do mody na opluwanie prof.Wielomskiego, to z drugiej strony mu sie nie dziwie, ze tak zareagowal, bo sie wytworzyla w Polsce jakas atmosfera, jakby byl chlopcem do bicia i jakby wolno bylo kazdemu mu naublizac. Ten zwyczaj wszedl niektorym w krew i to uderza rowniez nie tylko w samego prof.Wielomskiego ale i w jego wspolpracownikow, w tym wiec i we mnie i uderza w nasz portal. Nie mowie akurat o prof.Bartyzelu, mysle o wczesniejszych atakach. Poroponuje, zeby systematycznie blokowac IP osob, ktorym sie nie podoba ten portal. Polemika merytoryczna, tak, zgoda, ona musi byc ale ublizanie ludziom, zdecydowanie nie. Dlatego naprawde propnuje zablokowac definitywnie IP wszelkiej masci malkontentom z zewnatrz, ktorzy nigdy nic nie zrobili sami, a wszystko krytkuja.Na ataki na innych portalach odpowiadac zas rzeczowa i spokojna polemika, jednak nie zadaniem przeprosin, bo to jest w gruncie rzeczy przyjmowanie jezyka wroga. Biorac jednak pod uwage pewne zaangazowanie pewnych osob po stronie PO, obawiam sie, ze minal juz czas spokojnych polemik.Uciekam na rower, bo przestalo padac…A +.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *